Płyta tygodnia: Little Simz "Sometimes I Might Be Introvert"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 23:50
Czwarty album Little Simz "Sometimes I Might Be Introvert", ukazał się 3 września. Okrzyknięty został przez niezliczone media jedną z najlepszych płyt roku.
Little Simz w brytyjskim Standon
Little Simz w brytyjskim Standon Foto: shutterstock/ChrisJamesRyanPhotography

Album "Sometimes I Might Be Introvert" jest tak intensywny i różnorodny, jak promujące go single: "Introvert", "Woman", "Rollin Stone", "I Love You, I Hate You" oraz najnowszy, "Point And Kill" feat. Obongjayar. Utworowi towarzyszy klip wyreżyserowany przez Ebenezę Blanche. W teledysku nakręconym w Nigerii jako Bonnie & Clyde wystąpili Obongjayar i Little Simz.


"Sometimes I Might Be Introvert" to pierwszy długogrający album Little Simz od czasu rewelacyjnej, nominowanej do nagrody Mercury Prize płyty "GREY Area" z 2019 roku. Little Simz jest jedną z najciekawszych postaci współczesnej sceny hip hopowej. Młoda brytyjska raperka wciąż zachwyca swoim talentem.

Na nowym albumie Simz porusza się bez wysiłku pomiędzy różnymi stylami i gatunkami muzycznymi, tworząc współczesny album-klasyk. Płyta jest odważnym krokiem naprzód w stosunku do "GREY Area", a nowy materiał to nie utwory, które mają na celu wyłącznie znalezienie się na popowych listach przebojów. Przekaz Little Simz to mieszanka złości, dumy i niepokoju, które składają się na współczesne doświadczenie bycia czarnoskórą kobietą.


Źr. Youtube/Little Simz - Introvert (Official Video)

Simz wykorzystuje osobistą historię do rzucenia wyzwania paradoksom, w których żyjemy, zarówno społecznych, jak i osobistych, w makro i mikro świecie. Podobnie jak niektórzy legendarni muzycy, Simz spogląda teraz na chaos i nieporządek na świecie i dostrzega wspaniałe możliwości, ale też ogromną odpowiedzialność.Tracklista płyty:

1. Introvert
2. Woman
3. Two Worlds Apart
4. I Love You I Hate You
5. Little Q Part 1
6. Little Q Part 2
7. Gems
8. Speed
9. Standing Ovation
10. I See You
11. The Rapper That Came To Tea
12. Rollin Stone
13. Protect My Energy
14. Never Make Promises
15. Point and Kill
16. Fear No Man
17. The Garden Interlude
18. How Did You Get Here
19. Miss Understood


***

mat.pras/aw