Płyta tygodnia: Mapa "Wzywam Cię"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2022 16:00
Mapa to pseudonim artystyczny Magdy Pasierskiej. Jej debiutancki album "Wzywam Cię" jest niebanalny, zakręcony, pełen alternatywnych dźwięków i elektronicznych rozwiązań.
Mapa - Magda Pasierska
Mapa - Magda PasierskaFoto: mat. promocyjne

W solowym projekcie muzyczny Mapa tworzy eklektyczną fuzję syntetycznej elektroniki rodem z berlińskich scen muzycznych, naturalnych brzmień sekcji instrumentów, bardzo osobistych tekstów oraz niecodziennego głosu. - Mam dość duże rozwarstwienie jaźni muzycznej. Uwielbiam bardzo wiele różnych stylów, których ciągle słucham. Sięgam nawet do tych z czasów dzieciństwa i nastoletnich - opowiadała w wywiadzie dla Czwórki. - Bez wątpienia jest to muzyka, w którą trzeba się zagłębić i nie da jej się zanucić w samochodzie po jednym przesłuchaniu.

Album "Wzywam Cię" promowały single "Wzywam Cię" i "Przejdź do pozycji dziecka" oraz "No One". - Piosenka jest nieustępliwa, szybka i mocna. Jest sprawnym kopem z półobrotu w tą stabilną jak beton codzienność. Jest we mnie dużo obawy, którą może widać na moich fotach, o to “dziecko”, bo przecież każda pieśń, to trochę takie dziecko, wypuszczające się w świat… Zatem przyjmujcie ją do swych domów i dajcie pić, jeśli będzie spragniona. Dzięki! - napisała artystka do swoich fanów.

Swoją karierę - jako Mapa - Magda Pasierska rozwija od 2021 roku, ale wcześniej Magda Pasierska występowała w trio beatboxerskim - Me Myself And I. Przy pierwszym singlu "Lightly Brightly” współpracowała z Agimem Dżelijlim - niestrudzonym eksperymentatorem i jednym z czołowych twórców muzyki elektronicznej w Polsce. W 2021 roku artystka wystąpiła gościnnie na krążku "Covers EP" Szuma & Fykesa, na którym zaśpiewała cover utworu Björk.

MAPA o płycie "Wzywam Cię" - posłuchaj rozmowy >>>

Mapa - Wzywam Cię / Mapa

***

Naszą "Płytę tygodnia" prezentujemy od pon. do pt. w audycji "Muzyczny Lunch" - po godz. 13.00. Wtedy też odbywa się konkurs, w którym możecie ją wygrać. 

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna