Płyta tygodnia. ARS LATRANS Orchestra - "Y2K"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 01:00
ARS LATRANS Orchestra to autorski projekt muzyczny, tworzony specjalnie na organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS, interdyscyplinarny festiwal sztuki.
Ars LATRANS Orchestra
Ars LATRANS OrchestraFoto: mat.pras.

Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu.

"Y2K" to mieniące się kolorami muzyczne historie, którym przez pryzmat przeszłości artyści nadali łatkę teraźniejszości. Warstwa muzyczno-liryczna stanowi odzwierciedlenie pewnego procesu przemiany, która dokonywała się w każdym z nas na przełomie lat 90. i 00., w momencie wchodzenia w nieznane, naznaczone obawą, jak i obdarzone cudowną nadzieją na nowe, lepsze jutro w nadchodzącym tysiącleciu.

Skład podstawowy ARS LATRANS Orchestry:
Runforrest (Grzegorz Wardęga)
Odet (Aleksandra Dąbrowska)
dybiński (Nikodem Dybiński)
Gypsy and the Acid Queen (Kuba Jaworski)
koko die (Konrad Nikiel)
Clock Machine/kidei (Jakub Wojtas i Piotr Wykurz)

ARS LATRANS FESTIVAL "Y2K" trwał od 27.09. - 1.10. Koncertowa premiera płyty "Y2K" odbyła się 1.10.2022 w Krakowie.

Nawet jeżeli nie pamiętasz co (nie) wydarzyło się̨ w latach 2000, to za sprawą, muzyki, tańca, opowieści i scenografii, przeprowadzimy Cię̨ przez niedaleką przeszłość́. Pobudzając wszystkie Twoje zmysły - piszą artyści. - Wspólnie poczujemy smak i rytm tamtych lat, zanurzymy się̨ w świat z początków Internetu, wrócimy do przepowiedni i projekcji na przyszłość́. Jeżeli 00's wywołują̨ w Tobie ciekawość́, albo po prostu lubisz dobrze się̨ bawić́, to nie może Cię̨ zabraknąć́!

ARS LATRANS Orchestra - BOY$/ARS LATRANS

mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka