Płyta tygodnia: Vito Bambino "Pracownia"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 22:00
"Pracownia” to tytuł nowej płyty Vito Bambino. Wśród gości pojawili się na albumie - Ewa Bem, sanah, Maciej Orłoś i Dawid Podsiadło.
Vito Bambino
Vito BambinoFoto: Def Jam Recordings Poland/mat. prasowe

"Etna" i "Mustang" - opublikowane dotychczas utwory były tylko zapowiedzią płyty, która zawiera o wiele więcej: hitów, wyznań miłosnych, odezw, listów. Znalazł się nawet kawałek w stylu Jermaine Dupri - prawdziwy "babymaker song". Wśród gości: Dawid Podsiadło, Ewa Bem, Malik Montana i sanah. Stało się! Premiera "Pracowni" - drugiej po "Poczekalni" solowej płyty Vito Bambino, wydawanej w Def Jam Recordings Poland. Krążek już w dniu premiery osiągnął status Złotej Płyty.

Na albumie znalazły się 24 numery, ale nie wszystkie z nich to piosenki. Narratorem "Pracowni" jest Maciej Orłoś - prezenter telewizyjny, który w latach 90., na antenie TVP 1 o 17.00, podawał niemal codziennie najważniejsze informacje z kraju i ze świata. Maciej Orłoś w niepodrabialnym dla siebie stylu prezentuje wiadomości nie tylko ze świata utworów Vito.  Przesłuchanie narracji prezentera trafi w serce celniej niż kolejne wersy opisu.

Jadąc wygodnym wiśniowym sedanem, który pojawia się na okładce płyty, mijamy kolejne wspomnienia Vito Bambino. Zabrać można się z Katowic, po drodze z przystankiem gdzieś na Saskiej Kępie, pogubić się trochę wjechawszy do Kolonii, a po ciężkiej nocy obudzić się na wertepach krateru Etny. Brzmi jak bardzo długa podróż do rejonów, które fizycznie istnieją... a może właśnie ich nie ma, bo nie są miejscami?

 

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka