Płyta tygodnia: Arlo Parks "My Soft Machine"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2023 23:30
Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award brytyjska artystka Arlo Parks powraca nowym albumem "My Soft Machine", który ukazał się 26 maja nakładem Transgressive Records.
Arlo Parks
Arlo ParksFoto: Alexander Waespi/PIAS/mat. prasowe

"My Soft Machine" jest głęboko osobistym dziełem, narracją o doświadczeniach dwudziestoparoletniego życia Parks i mówiącego o rozwoju.

- Świat, nasze spojrzenie na niego jest upstrzony największymi rzeczami, których doświadczamy - naszymi traumami, wychowaniem, słabościami - prawie jak wizualny śnieg. Ta płyta to życie ukazane przez mój osobisty obiektyw, przez moje ciało - niepokój moich 20-tu lat. Nadużywanie substancji przez przyjaciół wokół mnie, trzewia pierwszej miłości, zmaganie się ze stresem pourazowym, żalem, samosabotażem i radością - mówi artystka. - To też poruszanie się po światach z zachwytem, wrażliwością i pytaniem - jak to jest być uwięzionym w tym konkretnym ciele. 

- Jest taki cytat z filmu "The Souvenir" Joanny. To autobiograficzny obraz z Tildą Swinton. Opowiada o tym, jak główna bohaterka - młoda studentka filmowa, zakochała się w starszym, charyzmatycznym mężczyźnie, a następnie została wciągnięta w jego uzależnienie. W jednej z początkowych scen wyjaśnia on, dlaczego ludzie oglądają filmy: "Nie chcemy oglądać życia w takiej formie, w jakiej jest odgrywane, chcemy widzieć je w takiej formie, w jakiej jest przeżywane w tej miękkiej maszynie". Więc oto jest moja miękka maszyna - dodaje Arlo. 


Źr. Youtube/Arlo Parks - Devotion (Official Video)


aw/mat.pras.


Zobacz więcej na temat: Czwórka