Płyta tygodnia: Miętha "36,6"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 23:00
Długo wyczekiwany, drugi album Mięthy już dostępny! Premiera płyty "36,6" odbyła się 15 października, a na krążku gościnnie pojawiali się Natalia Szroeder, Paluch i Otsochodzi.
Miętha
MięthaFoto: Paula Potocka

Ostatni rok okazał się być dla AWGS’a i Skipa wyjątkowo pracowitym okresem, który przyczynił się do wznowienia prac nad wyczekiwanym i zapowiadanym od jesieni ubiegłego roku materiałem. - Album "36,6" to kolejny rozdział Mięthy, która zaczyna wierzyć i wykorzystywać swój potencjał, głównie za sprawą świetnego odbioru "Audioportretu" i wsparcia fanów, którzy są z nami od początku - opowiada AWGS, producent, ½ Mięthy.


Miętha "36,6"
Miętha "36,6"

Za warstwę tekstową wydawnictwa tradycyjnie, w pełni odpowiada Skip. - Pisząc "36,6" analizowałem różne stany emocjonalne i pozwoliłem sobie na wcielanie się w nie. Od słów "potrzebuję tylko miłego 36,6 przy moim boku", które wypowiedział mój ziomal na imprezie, do rozkminy o naturze ludzkiej była co prawda daleka droga, ale od wtedy wiedziałem, że tak właśnie chcę nazwać nasz nowy album. Ten krążek jest dla mnie wyjątkowo ważny, bo przez ogrom materiału, mogliśmy sprawdzić się w niemal każdym klimacie - mówi.

"36,6" to również pierwszy album Mięthy, na którym Skip miał udział bezpośrednio w produkcji warstwy muzycznej. - Niektóre numery zostały stworzone w całości przeze mnie, a potem powędrowały na "tunning" do AWGS’a. Dlatego czuję, że "36,6" to każdy z nas i każda z naszych twarzy - dodaje.


miętha_6_photo paula potocka 1200.jpg
Miętha - nie boimy się romansu z popem

Zobacz także:

- Musieliśmy zaufać sobie i naszym odbiorcom, którzy byli w stanie poczekać dodatkowy rok na ukazanie się naszej płyty - opowiada AWGS. Wykorzystaliśmy ten czas na wytężoną pracę nad utworami, eksperymentując z brzmieniem, formą czy dynamiką kawałków. Pozwoliliśmy sobie na bezkompromisowy wylew twórczości, która zamyka się w jedną całość w formie 25 utworów. I mimo tego, że nie jest to krążek o pandemii, to ewidentnie przyczyniła się ona do powstania wersji "36,6 (Extended)", która mamy nadzieję, wynagrodzi ten czas - dodaje.

Miętha feat. Otsochodzi - 36,6/AsfaltRecords


Wraz z premierą płyty, ukazał się ostatni, tytułowy singiel promujący standardową wersję wydawnictwa. W utworze gościnnie pojawia się Otsochodzi. - Pisząc ten numer, miałem przed oczami osiedla, na których się wychowałem. Mała wycieczka do czasów rozrabiaki kręcącego się raz to na Bemowie, raz na Bródnie - oprowadza nas po Warszawie Skip. - Jestem wielkim fanem Janka i na tytułowym numerze udało mi się spełnić jedno ze swoich marzeń, które kiełkowało od 4 lat - mówi. Wideo jest dziełem Rogera Wanke, który kompleksowo współpracuje nad wizualnym aspektem "36,6". 

Zobacz także:

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Zespół oferuje świeże,  charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy za sprawą debiutanckiego "Audioportretu" dostarczyli wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku.

Miętha - Zanim pójdziesz feat. Natalia Szroeder /AsfaltRecords

Z kolei w czerwcu ubiegłego roku miała miejsce premiera mini albumu duetu "Szum"- to zestaw 7 luźnych kompozycji i forma podziękowania fanom wyczekującym nowych utworów przed najnowszym albumem "36,6". Najnowszy album zapowiadają single "Odejdź", "Kumitsu", "Statek", "Mamo", "Wino", "Czeka na mnie", "Guilty Gucci" z gościnnym udziałem Palucha, tytułowy "36,6" z Otsochodzi oraz hit "Zanim pójdziesz". Ten ostatni, powstały we współpracy z Natalią Szroeder. W międzyczasie, zespół zgarnął dwie nominacje do nagród Polish Hip-Hop Music Awards (w tym za EP "Szum").

mat.pras/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka