Płyta tygodnia. Administratorr Electro - "Biznesy i romanse"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 01:00
Administratorr Electro i jego "Biznesy i romanse", czyli pełne zanurzenie we wspomnienie lat 80. Czy słuchacze również tak chętnie zanurzą się w nowej twórczości? Premiera albumu miała miejsce 30 maja, teraz wydawnictwo jest Czwórkową Płytą Tygodnia.  
Administratorr Electro
Administratorr ElectroFoto: mat.pras.

Bartosz "Administratorr" Marmol uderza z nową płytą. "Biznesy i romanse" to już czwarty studyjny album warszawskiej formacji Administratorra Electro. Jest on bez wątpienia potwierdzeniem wieloletniej fascynacji muzyką lat 80-tych, jak i podsumowaniem dążeń AE do uzyskania jak najbardziej wiarygodnych brzmień ze znakiem jakości 80’s.

Niezmiennie od pierwszej płyty ("Sławnikowice-Zgorzelec 17:10" z 2014 r.) Administratorr Electro powołuje się na inspiracje muzyką lat 80-tych, a późniejsze dokonania płytowe AE ("Ziemowit" 2016, "Przemytnik" 2018) świadczą dobitnie o próbach wywoływania ducha tamtych lat. Swoiste uwalnianie się od muzyki rockowej w kierunku alternatywnego synth-popu słychać na każdym kolejnym albumie AE.

"Biznesy i romanse" to finalne działo tej ewolucji muzycznej, która jest połączeniem zarówno warsztatu producenckiego jak i charakterystycznego stylu kompozycji, który wytworzył się na przestrzeni lat. Dlatego też krążek ten stał się najważniejszym z dotychczasowych albumów będących w dorobku muzyka. "Biznesy i romanse" ukazują również charakterystyczne oblicze liryczne AE, które podobnie jak wcześniejsze płyty, nawiązuje do biograficznych motywów z życia Bartosza "Administratorra" Marmola. Swoista podróż przez wspomnienia Administratorra Electro dobiła właśnie w "Biznesach i romansach" do teraźniejszości, dlatego też jest to wyjątkowy moment wszystkich dotychczasowych albumów.

"Biznesy i romanse" to dowód na pełne zanurzenie się w obraną stylistykę zarówno pod względem produkcyjnym, kompozycyjnym, jak i tekstowym. Za produkcję albumu odpowiedzialni są Robert i Magda Srzedniccy (Studio Serakos), którzy współtworzyli z Bartoszem "Administratorrem" Marmolem wszystkie jego dotychczasowe płyty. Album zawiera dziesięć utworów, a promują go single "522", "Mroczne Biznesy" oraz "Amatorzy nocnej ciszy", w którym AE wystąpił w duecie z Pawłem Swiernalisem.

Za szatę graficzną albumu odpowiedzialny jest Grzegorz Szyma (DJ Hiroszyma, ex Das Moon.)

Administratorr Electro - 522 (official video)/Administratorr Electro

mat.pras./pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka