Poznaliśmy finalistów Czwórka Positive Music Contest!

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2023 14:20
Czekamy na wielkie rozstrzygnięcie konkursu.
Ostróda Reggae Festival 2019
Ostróda Reggae Festival 2019Foto: Dawid Szczygielski/Ostróda Reggae Festival

Czwórka Positive Music Contest wkracza w decydującą fazę. Dziś poznaliśmy artystów, którzy 9 lipca podczas Ostróda Reggae Festival powalczą o zwycięstwo w kolejnej - ozdobionej odświeżoną nazwą - edycji konkursu.

Jury, w którego skład wchodzą organizatorzy festiwalu z Positive Music Promotions, Damian Sikorski (Czwórka), Brinsley Forde, Marek Niewiarowski (Zima Records) i Jarosław Hejenkowski (Free Colours, "Encyklopedia polskiego reggae i ska"), postanowiło, że na Red Stage zaprezentują się...

Rootstone
Zespół działający w Bournemouth w UK. Jego początki sięgają 2017 roku, kiedy po kilku latach jamowania i grania okazjonalnych koncertów ustalił się skład kapeli. Przypadkowe spotkanie z rastamanem - listonoszem Patrykiem Makuta z Angoli i nawiązanie znajomości z Rogerem Ekuza z Ugandy pozwoliło na skompletowanie składu, którego trzonem są Polacy grający wcześniej w Aggafari, Puls, Miki Mousoleum czy PZL. Muzycy koncentrują się na klasycznym roots reggae z solidnym przekazem. Zagrali m.in.na Wilkswood Reggae Festiwal, Ragwormers, Reggae Weekender i innych imprezach. Dzięki znajomości z ekipą Dubheart w ubiegłym roku w studiu Gavina Fullnessa nagrali materiał na pierwszą płytę. "Must Resist" ukazała się w marcu 2023. Wydali także EP-kę oraz winylowego singla.
Skład zespołu: Makuta (wokal), Roger (wokal), Maly Huan (bas), Aro (bębny), Chaka Man (gitara), Raff (gitara).

ROOTSTONE 7" Must Resist / YouTube: ROOTSTONE

Dża Dża Dziady
Grupa zaprzyjaźnionych muzyków z Trójmiasta i okolic, którzy brali i/lub biorą udział między innymi w projektach: Roots Dub Trio, Enchantia, Sekatory, The Joyful Heart, 84-100, Errol Organs - Trenchtown Expirience, ReggaeNotts band. Ich inspiracje to brzmienie i muzyka reggae. Celem ich muzyki jest wprowadzanie ludzi w pozytywne wibracje - dobre słowo ma dodawać otuchy. Promowanie pozytywnych wartości, co uwidacznia się w muzyce, tekstach zespołu jak również podczas koncertów na żywo, gdzie słuchacze i widzowie spontanicznie włączają się do wspólnej zabawy. W 2022 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę zrealizowaną w Rumi, Stacja Muzyka. Pierwszy singiel promujący płytę "Kochaj ten świat" ukazał się na początku 2023 roku.
Made in Kaszebe!
Skład zespołu: Rafał Katzor (gitara, wokal), Damian Ławrynowicz (bas), Karol Ułanowicz (gitara), Bogumił Lewańczyk (perkusja), Paweł Bigocki (instrumenty klawiszowe).

6. DŻA DŻA DZIADY - KOCHAJ TEN ŚWIAT / YouTube: Dza Dza Dziady

Jamajki
Zespół powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch rodowitych tyszan: frontmana i wokalisty Michała "Majki" Knieżyka oraz Daniela Pejsa - basisty. Brzmienie zespołu opiera się głównie na twórczości i kompozycjach Majkiego, stworzonych w ciągu ostatnich kilku lat. Ich muzyka to żywe połączenie korzennych dźwięków reggae, nowoczesnego brzmienia, energicznej sekcji dętej i charyzmatycznego wokalu. Jamajki zabiera w muzyczną podróż – tam gdzie nie byliście jeszcze!
Skład zespołu: Michał Knieżyk (wokal), Daniel Pejs (bas), Bartosz Pejs (perkusja), Wojciech Barchański (gitara), Dawid Krótki (klawisze), Piotr Niesporek (puzon), Dominik Niedziela (trąbka).

JAMAJKI - Walcz | OFICJALNY TELEDYSK | 4K / YouTube: JAMAJKI

Konkurs młodych talentów wpisany jest w historię Ostróda Reggae Festival praktycznie od samego początku 22-letniej historii. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim Tabu czy Junior Stress. W 2013 odbyła się pierwsza edycja pod naszym patronatem. Wygrała wtedy grupa Big Up!, a w kolejnych latach były to zespoły SielSKA, Johny Rockers, Green Roots, Yelram, Boleo & Follow The Riddim oraz Raggabarabanda.

Nagrody dla zwycięzcy:
• Możliwość zagrania koncertu w studiu Polskiego Radia Czwórka w Warszawie, transmitowanego na żywo audio/video.
• Promocja wybranego utworu na playliście Polskiego Radia Czwórka.
• Gwarantowany występ na Ostróda Reggae Festival 2024 oraz na Winter Reggae Festiwal 2024 w Gliwicach.
• Nagroda finansowa w wysokości 2000 PLN.

 

Zobacz więcej na temat: Ostróda Reggae Festival