"Aida". Muzyka Eltona Johna w warszawskim Teatrze Roma

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 15:56
"Aida" to musical skomponowany przez legendę muzyki pop Eltona Johna do słów Tima Rice’a, odpowiedzialnego m.in. za "Jesus Christ Superstar", czy "Króla Lwa". Niebawem zagości na deskach stołecznego Teatru Roma.
Audio
  • O zbliżającej się premierze "Aidy" opowiadają Zofia Nowakowska i Michał Wojnarowski (W to mi graj/Czwórka)
Zofia Nowakowska, Michał Wojnarowski
Zofia Nowakowska, Michał Wojnarowski Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

Jak podkreślał gospodarz audycji - to będzie ciekawe i duże wydarzenie, choć premiera dopiero w październiku 2019. - Szukaliśmy tytułu, którego jeszcze w Polsce nie grano, poza tym w "Aidzie" będzie fantastyczna muzyka - mówił o przygotowaniach Michał Wojnarowski. A Zofia Nowakowska, która wcieli się w rolę księżniczki Amneris, opowiadała o swojej bohaterce. - To kolorowy ptak, postać niejednoznaczna, czasem okrutna, troszkę snobistyczna, jednocześnie wrażliwa. Bardzo ciekawa, więc cieszę się na tę rolę - mówiła rozmówczyni Michała Piwowarka.

Teatr Roma pożegna się także z musicalem "Piloci", który obecny był na tamtejszej scenie od niemal dwóch lat. W programie mówiliśmy więc także o spektaklu "zielonym", czyli o tym, co wydarzy się podczas ostatniego występu w ramach "Pilotów", a także o tym, jak uczestnicy tego przedsięwzięcia wspominają najciekawsze momenty związane z tym spektaklem. A jak wyglądają przygotowania do Aidy, kogo zobaczymy na scenie w tym musicalu? Jak przebiegały castingi i jak wyglądała droga Romy do wprowadzenia tego tytułu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji, w której przedstawiliśmy stołeczny Teatr Na Leżakach według Teatru Pijana Sypialnia, jednego z największych niezależnych teatrów w kraju. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Zofia Nowakowska (aktorka musicalowa związana z Teatrem Roma), Michał Wojnarowski (kierownik literacki Teatru Roma)

Data emisji:  15.06.2019

Godzina emisji: 13.15

kd/ac