Polskie Radio
Section05
Michał Piwowarek

Łososiowa szminka Audrey Hepburn. Tajemnica "Śniadania u Tiffany'ego"

Światy mody i filmu łączą się i przenikają. Niektóre filmowe kreacje przechodzą do historii, wystawiane są w muzeach, inne pozostają tajemnicą. Gadżetem, którego sekret wydaje się poznany, jest szminka Audrey Hepburn ze "Śniadania u Tiffany'ego", choć niektórzy wciąż mają wątpliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Michał Piwowarek Adrianna Janiszewska moda Audrey Hepburn moda i uroda STYL ŻYCIA

Oliwia Hołozubiec: teatr to szansa na rozmowę z człowiekiem

Ma 18 lat i jest autorką sztuki o swoim tacie. Sama ją napisała, sama wyreżyserowała i sama w niej zagrała. - "On" to monodram, który powstał w czasie, kiedy przelewały się przeze mnie różne i trudne emocje. Napisałam ten tekst z paczką chusteczek higienicznych pod ręką. Zamknęłam komputer i wtedy zdałam sobie sprawę, że to jest materiał na sztukę - opowiada Oliwia Hołozubiec. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka TEATR spektakl KULTURA Michał Piwowarek

Czasami trzeba być niegrzeczną. "Matylda" w Bydgoszczy

"Matylda" to musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, który do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy trafił prosto ze scen West Endu i Broadway'u. - Przygotowując ten spektakl cieszę się jak dziecko i cieszę się razem z dziećmi. To rozśpiewane i roztańczone widowisko, w którym biorą udział zarówno profesjonalni aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci - opowiada reżyser Jacek Mikołajczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka TEATR spektakl musical Michał Piwowarek