Kamil Wiśniewski na podium Rajdu Dakar

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 16:50
Najtrudniejszy terenowy rajd świata dotarł do mety. Polacy liczyli się we wszystkich kategoriach.
  • Popołudniowy przegląd sportowy - 14 stycznia 2022.
Kamil Wiśniewski na trasie Rajdu Dakar
Kamil Wiśniewski na trasie Rajdu Dakar Foto: mat.prasowe

Polscy kibice motosportu mogą mieć powody do zadowolenia bowiem nasi kierowcy byli widoczni w zakończonym dziś Rajdzie Dakar.
Kamil Wiśniewski zajął 3. miejsce w końcowej klasyfikacji wśród kierowców quadów. Wygrał Francuz Alexandre Giroud.
Czwarte miejsce w kategorii lekkich pojazdów UTV zajął Marek Goczał. Jego brat Michał Goczał był piąty, a 12. był Aron Domżała. Zwyciężył Amerykanin Austin Jones.
Wśród kierowców samochodów Jakub Przygoński zakończył rywalizację na szóstym miejscu. Po raz czwarty w karierze w Rajdzie Dakar triumfował Katarczyk Nasser Al-Attiyah.
Wśród motocyklistów Polaków nie było w pierwszej dziesiątce, ale Rajd Dakar w tej kategorii na 18. pozycji ukończył Maciej Giemza, a Konrad Dąbrowski był 27. Wygrał Brytyjczyk Sam Sunderland.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Przeglądu.

***

Popołudniowy przegląd sportowy - 13 stycznia 2022.

Multimedaliści mistrzostw Polski Paweł Pyjas i Zuzanna Czapska wywalczyli prawo startu w Peknie.

Polska snowboardzistka była najlepsza w gigancie równoległym w austriackim Simonhoehe.