Startuje BlueBeats. Na początek London Elektricity i Dynamite MC

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2024 13:59
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów muzyki elektronicznej.
Grafika promocyjna
Grafika promocyjnaFoto: mat. prasowe

BlueBeats to nowa seria wydarzeń z muzyką elektroniczną w poznańskim klubie Blue Note. To cykl imprez i koncertów dla miłośników mocnego basu: od drum&bass, jungle przez UK bass music i breakbeat, aż po afrobeat czy jamajskie brzmienia. To także propozycja dla tych, którzy cenią w elektronice nieoczywiste beaty i instrumentalne eksperymenty.

24 maja zagrają gwiazdy brytyjskiej sceny d&b z wytwórni Hospital Records: London Elektricity i Dynamite MC oraz przedstawiciele poznańskiej sceny basowej: Tommy (Breakbeat Propaganda), Switch (Hcl) i o.k (DrumObssesion).

London Elektricity, czyli Tony Colman, jest współzałożycielem i CEO słynnej wytwórni Hospital Records i siostrzanej wytwórni Med School, twórcą wielokrotnie nagradzanego podcastu "Hospital", producentem i DJ-em. To twórca jednych z największych hymnów wytwórni ("Billion Dollar Gravy", "Different Drum" czy "Just One Second") i odkrywca nowych talentów m.in. High Contrast. Z imponującym katalogiem singli, EP-ek, remiksów, 6 albumami studyjnymi i 2 albumami koncertowymi, London Elektricity jest niekwestionowaną legendą na scenie d&b. W 2016 roku stworzył projekt London Elektricity Big Band - przekształcił swój charakterystyczny jazzowy drum&bass w spektakularną orkiestrę.

Billion Dollar Gravy / YouTube: London Elektricity

Towarzyszyć mu będzie Dynamite MC, czyli Dominic Smith - jeden z najbardziej pożądanych MC na świecie, zdobywca nagrody Drum & Bass Arena 2014 i 2015 dla najlepszego MC. Zyskał sławę jako przedstawiciel jungle i drum&bass, ale wydał także materiały hip-hopowe, breaks, garage czy reggae. Przez lata współpracował z m.in. Roni Size, Reprazent, Krafty Kuts, Chali 2na, The Nextmen, Document One, DJ Skitz, Switch, Elephant Man. Na koncie ma także solowe albumy, a wiele z jego utworów pojawiło się w grach: Madden NFL, Need for Speed, Crackdown 2 i Grand Theft Auto. Nagrany wspólnie z DRS album "Playing in the Dark" został wydany przez Hospital Records, gdzie współpracował z najlepszymi producentami d&b. Dynamite nieustannie koncertuje u boku śmietanki DJ-ów drum&bass, dubstep i breaks, w tym London Elektricity Big Band, Sigma, Shy FX i Roni Size.

DRS & Dynamite - Playing In The Dark (feat. The Vanguard Project) / YouTube: Hospital Records

Rezydent cyklu:
• Tommy (Breakbeat Propaganda)

Support:
 o.k (DrumObsession)
 Tommy (Breakbeat Propaganda)
 Switch (Hcl)

Pierwsza impreza BlueBeats odbędzie się 24 maja w poznańskim klubie Blue Note. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.