Polski jazz w Chinach. "Tego chcą tam słuchać"

- Polska scena jazzowa ma się coraz lepiej, jest coraz silniejsza i coraz więcej osób się do tego garnie. A Jazz Po Polsku jest po to, by im pomóc - opowiada twórca projektu Jakub Krzeszowski.
Od 2014 r. w ramach projektu w Chinach odbyło się ponad 200 występów, wzięło w nich udział prawie 100 polskich muzyków. Wystąpili w 30 miastach. Na zdjęciu Grzegorz Karnas Formula feat. Beauty  Melody Orchestra, październik 2016, w ramach trasy Jazz Po Polsku Live in China
Od 2014 r. w ramach projektu w Chinach odbyło się ponad 200 występów, wzięło w nich udział prawie 100 polskich muzyków. Wystąpili w 30 miastach. Na zdjęciu Grzegorz Karnas Formula feat. Beauty & Melody Orchestra, październik 2016, w ramach trasy Jazz Po Polsku Live in China Foto: mat. pras./Maciej Głowiński.
O Audycji
Tytuł Polski jazz w Chinach. "Tego chcą tam słuchać"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

Rafał Sarnecki Sextet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio oraz Michał Milczarek Trio to muzycy, który na przełomie września i października wystąpią w dziesięciu chińskich miastach. Koncerty są częścią projektu Jazz Po Polsku oraz Sezonu Kultury - programu Ministerstwa Kultury ChRL promującego współpracę Chin z krajami Europy Środkowo-Wschodniej "16+1", jak również ideę nowego Jedwabnego Szlaku. - Chińczycy kojarzą jazz przede wszystkim ze sceną amerykańską z lat 50. To, co mam im do zaproponowania, jest dużym zaskoczeniem - mówi gość Czwórki i zdradza, który polski zespół zrobił jak dotąd największe wrażenie na chińskich melomanach i dlaczego disco polo wcale nie podbiło serc Chińczyków.    

Który polski zespół nagrał płytę w Chinach i jak ona brzmi? Co zrobić, żeby wziąć udział w projekcie Jazz Po Polsku? Czy tylko jazz otwiera drzwi do sal koncertowych na świecie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Gość: Jakub Krzeszowski (twórca projektu Jazz Po Polsku)

Data emisji: 31.07.2017

Godzina emisji: 13.05

kul/jp

Playlista
Tagi

Playlista