Kapela ze Wsi Warszawa o płycie "Re:akcja mazowiecka"

"Re:akcja mazowiecka" to już 8. długogrający album Kapeli ze Wsi Warszawa. - To wyjątkowa płyta - zapewniały Magdalena Sobczak i Sylwia Świątkowska, instrumentalistki i wokalistki Kapeli goszczące w Czwórce.
Kapela Ze Wsi Warszawa - Magdalena Sobczak, Sylwia Świątkowska wraz z Jankiem Kruczkowskim w studiu
Kapela Ze Wsi Warszawa - Magdalena Sobczak, Sylwia Świątkowska wraz z Jankiem Kruczkowskim w studiu Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Kapela ze Wsi Warszawa o płycie "Re:akcja mazowiecka"
Prowadzący Kruczkowski-Dziergowski Jan
Opis

Jak podkreślały Magdalena Sobczak i Sylwia Świątkowska prace nad "Re:akcją mazowiecką" trwały niemal rok, a towarzyszyło im wiele wyjazdów, prób, spotkań, szczególnych przeżyć. Ta płyta od początku miała się różnić od poprzednich wydawnictw grupy. - Muzycznie płyta otwiera się jeszcze szerzej na światowe dźwięki. Słuchacze mówili nam, że dostrzegają w niej muzyczne odbicia Turcji, Indii, szeroko pojętej Azji - opowiadały w rozmowie z Jankiem Kruczkowskim. Zdradzały także, gdzie muzycy Kapeli poszukują inspiracji do swoich kompozycji. - Tym razem udaliśmy się do "żywych źródeł" wiedzy, czyli śpiewaków mieszkających na wsiach. Wcześniej pojechaliśmy m.in. do Polskiej Akademii Nauk - wspominały.

Muzycy po 20 latach doświadczeń mają także na koncie setki koncertów zagranych na całym świecie. Kim są goście zaproszeni do współpracy przy tworzeniu "Re:akcji mazowieckiej" i jak powstawały utwory nagrane na krążku? Jak muzycy Kapeli zdobywali wyjątkowe - i nierzadko zapomniane już dziś - instrumenty tradycyjne, m.in. suki biłgorajskie, fidele płockie, barabany czy liry korbowe? O tym w nagraniu audycji. W programie także m.in. nagrania z "Re:Akcji Mazowieckiej" - krążka, który został Płytą tygodnia Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 10.01.2017

Godzina emisji: 13.05

kd/mg

Goście Sylwia Świątkowska
Playlista
Tagi
Playlista