Low Roar - dźwięki, które odurzają od pierwszego usłyszenia

Lider zespołu z rodzinnej Kalifornii przeniósł się do Rejkiawiku na Islandii, gdzie powstała jego ostania płyta. W Czwórce opowiedział o swoich inspiracjach, Warszawie, w której mieszka i pracuje i najnowszym muzycznym projekcie.
Muzycy z zespołu Low Roar: Ryan Karazija, David Knight, Alton San Giovanni
Muzycy z zespołu Low Roar: Ryan Karazija, David Knight, Alton San Giovanni Foto: czwórka
O Audycji
Tytuł Low Roar - dźwięki, które odurzają od pierwszego usłyszenia
Opis

- Przed rozmową z Wami poprosiłem moich studentów o zrobienie krótkiego researchu na temat waszej muzyki. Większość określiła ją jako niezwykle osobistą, melancholijną, a nawet depresyjną, ale jednocześnie świetnie nadawałaby się na soundtrack - mówił dziennikarz muzyczny Joachim Ciecierski.

- Skojarzenia studentów były jak najbardziej słuszne. Nasza muzyka właśnie taka jest: smutna i sentymentalna. Co do muzyki, która mogłaby być suondtackiem: jeden ze znanych japońskich producentów gier komputerowych jest wielkim fanem naszej twórczości i często wykorzystuje muzykę Low Roar jako ścieżkę dźwiękową - opowiadał lider zespołu Ryan Karazija.

Nad czym pracują muzycy związani z projektem Low Roar? W jakich okolicznościach powstał ostatni album Amerykanina? Jak reaguje na porównania do Radiohead? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Joachim Ciecierski

Goście: muzycy z zespołu Low Roar: Ryan Karazija, David Knight, Alton San Giovanni 

Data emisji: 28.03.2018

Godzina emisji: 13.05

Tagi
Playlista
  • Low Roar, - Bones
  • Low Roar, - Gosia
  • Wailing Souls, - What A Feeling [1981]