Mike Polarny łączy siły z kubańskimi muzykami

- Naturalnym celem moich podróży jest muzyka - mówi w Czwórce artysta. - Nie chcę by moja brzmiała zbyt cyfrowo, dlatego zdecydowałem się na współpracę z wieloma artystami - dodaje. 
Mike Polarny w Czwórce
Mike Polarny w CzwórceFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
O Audycji
Tytuł Mike Polarny łączy siły z kubańskimi muzykami
Prowadzący Borzym Norbert

Kilka lat temu Mike Polarny opuścił Polskę, by wyjechać na intensywny kurs muzyczny do Nowego Jorku. - Po kilku miesiącach stwierdziłem: starczy Nowego Jorku, trzeba jechać dalej. I tak pojechałem do Meksyku, za chwilę na Kubę. Pojechałem tam na miesiąc i kompletnie zwariowałem - zdradza w rozmowie z Norbertem Borzymem. - Potem wracałem do Polski kilka razy i zacząłem jeździć po całym świecie. 

"Trip to Cuba" to pierwszy utwór artysty stworzony na Kubie. Tym utworem wygrał też Ninja Tune Records and Dubspot New York contest w 2015. - Nim otworzyła się cała zabawa, 5-6 lat temu. Właśnie kończę cały album, na którym będzie 11 utworów - mówi Mike. - Kilka lat temu nawet bym o tym nie marzył. 

Jaka jest scena elektroniczna na Kubie? Czym fascynuje go muzyczny styl rumba? Jakie znaczenie w jego życiu dziś mają Kuba i Panama? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Norbert Borzym (DJ Bert)

Gość: Mike Polarny (Sound Traveler)

Data emisji: 18.10.2019

Godzina emisji: 13.05

pj

Goście
Playlista
Tagi
Playlista
  • Mery Spolsky - Ups! (feat. Igorilla)
  • Mike Polarny,, - Trip to Cuba