X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bisz/Radex: szukamy własnego języka. Drążymy dziurę w skale

- Nie nagrywałem hip-hopu, bo w latach 90. nikt z moich znajomych się nim nie zajmował. Koledzy z klasy grali na gitarach, więc i ja w to poszedłem, ale od zawsze byłem fanem rapcore'u, Kazika czy Kalibra - opowiadał Radex.
Bisz Radex
Bisz RadexFoto: Martyna Ogonek/Czwórka
O Audycji
Tytuł Bisz/Radex: szukamy własnego języka. Drążymy dziurę w skale
Prowadzący Maciej Kasprzyk
Opis

- W Pustkach byłem głównie autorem teksów. Scenę hiphopową obserwowałem z pewną zazdrością, widząc, że tam do muzyki można podejść inaczej. To gatunek, w którym można bardzo dużo zmieść w jednej piosence - mówił Radex.

Pomysł udało się zrealizować w 2016 roku, kiedy razem z raperem Biszem nagrali pierwszą wspólną płytę pt. "Wilczy humor". Po trzech latach od debiutu duet wraca z albumem "Duchu oporu".

- Projekt, który miał być eksperymentem, wyzwolił w nas dużo kreatywnej energii. Hip-hop sam w sobie jest nieskrępowaną twórczością. Tego jest u nas dużo - zapewniał Bisz.

Jakie wspólne obserwacje doprowadziły do stworzenia kolejnego albumu? Jakie gatunki łączą na płycie "Duch oporu"? Więcej o tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Data emisji: 23.10.2019

Godzina emisji: 13.05

ac/kd

Goście Jarosław Jaruszewski, Radosław Łukasiewicz (Bisz/Radex)
Playlista
Tagi
Playlista
  • BISZ RADEX - Lascaux
  • BISZ RADEX - Światło wody
  • BISZ / RADEX - Pokaż mi język