J.Wise: na emocjach opieram swoją muzykę

- Singiel "Crying For Help" jest moim ulubionym, bo został jako pierwszy napisany na tę płytę - zdradza J.Wise w Czwórce. - Gdy napisałem refren do niego, to wtedy już wiedziałem, że wracam na dobre tory i jestem gotowy nagrać cały album - dodaje.
J. Wise
J. WiseFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk
O Audycji
Tytuł J.Wise: na emocjach opieram swoją muzykę
Prowadzący Tomaszuk Mateusz
Opis

Kilka lat temu w życiu J.Wise'a miało miejsce bardzo nieprzyjemne zdarzenie: został okradziony, a obok rzeczy materialnych zniknęła też jego twórczość, złodzieje zabrali "taśmy matki". 

- Złodzieje zabrali dużo moich obrazów, które były przygotowywane na wystawę, która się do dziś nie odbyła. Zniknęły dyski z cała moją muzyką, cała twórczością, zdjęciami. Wszystkim, co zbierałem całe życie - zdradza artysta. - Przez ponad dwa lata komponowałem materiał na płytę i został on zabrany. Wtedy zdecydowałem, że przeprowadzę się do Warszawy. Przygarnęli mnie moi przyjaciele i zacząłem od nowa pisać - dodaje. 

Żaden z wcześniejszych kawałków nie znalazł się na albumie J.Wise'a. - To totalnie nowe rozdanie - przyznaje w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem. - Fajnie, bo myślę, że tamten materiał nie był tak dobry, jak ten - zdradza. 

Single J.Wise'a są bardzo emocjonalne, i taka jest też cała płyta artysty. - Na tym opieram swoją muzykę. Ważne są dla mnie autentyczność i emocje - podkreśla. 

W rozmowie z Czwórką J.Wise zdradził także jak buduje swój wizerunek i czy w ogóle jest on dla niego ważny. 

Mateusz Tomaszuk nazywa J.Wise'a polskim Michaelem Kiwanuką. W Czwórce miała miejsce radiowa premiera utworu "Crying For Help".

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Gość: J. Wise 

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 13.05

pj

Playlista
Tagi
Playlista