Cukier z debiutem "Jeden". "Muzyka do prawdziwego życia"

Po świetnie przyjętym i długo obecnym na antenie Czwórki singlu "Łachmany" przyszedł czas na debiut długogrający. Płyta duetu Cukier, czyli Amadeusza Krebsa i Bartka Cabonia nosi tytuł "Jeden", a premierę zaplanowano na 19 czerwca.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ hurricanehank
O Audycji
Tytuł Cukier z debiutem "Jeden". "Muzyka do prawdziwego życia"
Prowadzący Sikorski Damian
Opis

Na krążku usłyszymy muzykę Amadeusza Krebsa i teksty Bartka Cabonia. - Nasze teksty są oczywiście fantastyczne, ale fantastyki w niech nie ma - żartowali artyści i jak przyznali, wszystkie historie opowiedziane w piosenkach wydarzyły się naprawdę. - Jeśli nie w naszych życiach, to naszym bliskim znajomym. Tematyka jest bardzo szeroka: tematy finansowe, romantyczne, ale są i kobiety z Dubaju - mówił Bartek Caboń. I podobnie jest z muzyką - tu też artyści z Cukru "przepływają" płynnie przez przeróżne gatunki. Na krążku znajdą się więc mocne, basowe bangery niszczące głośniki w każdym samochodzie, numery do założenia białych rękawiczek i przetańczenia całej nocy czy oldschoolowe beaty. - Oczywiście można nam zarzucić, że płyta jest niespójna, ale inspirujemy się tak wieloma rzeczami, że ciężko, by tak nie było. Trochę tak musi być i to jest to, co nam się podoba - tłumaczyli muzycy.

Jak przekonywali muzycy w Czwórce, utwory te powstały z "wiecznych sprzeczek i tarć" między nimi. - To prawda, oczywiście, że się kłócimy, i to cały czas. Obaj jesteśmy tak samo uparci, ale na szczęście muzycznie spotykamy się gdzieś pod drodze - opowiadał Amadeusz Krebs. Zwłaszcza, że jak podkreślali muzycy, wszystko wynika z ich twórczego procesu, który wydawać się może nieco skomplikowany. - Gdy dwie osoby wchodzą do studia i często żadna z nich nie wie, co wymyśliła ta druga, to tak jest. To jednak wiąże się z zaufaniem, które musimy do siebie mieć - mówili.

Na krążku znajdzie się m.in. utwór "Dom", ale ich kolejnym singlem, promującym płytę będzie utwór "Romanse", który ma promować "Jeden", a do którego dopiero powstaje klip anime. Jak podkreślali muzycy, choć premiera pierwszego krążka zbliża się wielkimi krokami, nie spoczywają na laurach i mają już gotowy materiał na kolejną płytę. - Naszym planem, bez względu na szalejące pandemie, jest konsekwentne "robienie rzeczy". Chcemy działać jak najszerzej, to najważniejsze. Tęsknimy za koncertami z żywą publicznością, i mamy nadzieję, że to niebawem powróci.

W programie także nasza Płyta Tygodnia, czyli "Ethno Elektro 2" Goorala. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Amadeusz Krebs i Bartosz Caboń (Cukier)

Data emisji: 08.06.2020

Godzina emisji: 13.10

kd/pj

Goście Amadeusz Krebs, Amadeusz Krebs
Playlista
Tagi
Playlista
 • Bibobit, - Wilk
 • Paulina Brzozowska, Brzózka, - Bezdrogo
 • CUKIER - Łachmany (Edit)
 • CUKIER, - DOM
 • Cukier, - Nic nie robić
 • Kidei, - Legit Stroj
 • Gooral - Podróż (ft. Grubson i Stanisław Leszczyński)
 • Robert Cichy, - Piach i wiatr
 • Kasia Lins, - Rób Tak Dalej
 • Sara Kordowska - Dom 2.0 (feat. Jacob Flaneur)
 • P.Unity, - Funkjest feat. Kuba Knap
 • Tukej - Twardy Reset (Edit)