Cukier i ich "CK Anderson": niesiemy muzyczne prawdy uniwersalne

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 15:14
- To koncepcyjny album, który jest wypadkową naszych muzycznych upodobań, ale i trudnych historii z ostatnich miesięcy - mówią Bartek Caboń i Amek Krebs z duetu Cukier. Ich płyta "CK Anderson" objęta została Czwórkowym patronatem.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ hurricanehank

cukier 1200.jpg
Cukier. Opowieści zawarte w hip-hopie

"CK Anderson" jest wypadkową ich dotychczasowych doświadczeń muzycznych, ale i życiowych, m.in. w czasie pandemii. To swoisty koncept album "o nikim i o wszystkich". - CK Anderson to taki John Doe, taki everyone, jest człowiekiem, który nie może się pogodzić z rzeczywistością i się w niej odnaleźć - mówił Amadeusz Krebs. A jak opowiadał Bartek Caboń, na tworzenie i ostateczny wydźwięk płyty wpłynęły trudne czasy, w jakich powstawała. - Wchłonęliśmy to wszystko, wkurzało nas to, przeszły przez nas wszystkie możliwe emocje. Ten album już potem pisał się sam - wspominali muzycy.

Posłuchaj
48:14 2021_07_08 13_05_47_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 O swojej płycie "CK Anderson" opowiadają muzycy duetu Cukier (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Materiał na "CK Andersona" powstawał jednak także przed pandemią. - To nie tak, że działamy falami. Muzykę robimy cały czas, bo uwielbiamy ją tworzyć. Dlatego nasz album to pewien etap tej twórczości zamknięty w czasie. Prace trwają nieustająco też dlatego, że wokoło nas dzieje się tyle - tłumaczyli goście Czwórki. - Dlatego mamy już materiał na kolejną EP-kę i plan na jej wydanie - podkreślali. Jak wspominali, przy nagraniu drugiej płyty duet Cukier się "dotarł". - Dzięki pandemii mieliśmy okazję więcej ze sobą rozmawiać i lepiej się poznać. To jest słyszalne na tej płycie - podkreślał Bartek Caboń. 

 

Źr. KayaxTV Cukier - 12 małp (Official Video)

Zespół Cukier jest synonimem współczesnego eklektyzmu w muzyce. Artyści swobodnie poruszają się między gatunkami, co potwierdzili już rok temu na debiutanckim albumie "Jeden", na którym znalazł się muzyczny miszmasz oscylujący w okolicach hip-hopu, m.in. w numerze "Łachmany" i bardzo osobiste, a jednocześnie przepełnione grą słów teksty. Dzięki swojej kolejnej płycie duet Caboń-Krebs przesunął granicę i tak już bardzo pojemnej alternatywy. Nowy krążek ukazał się 7 lipca, a Czwórka objęła go swoim patronatem. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Muzycy opowiadali o swoich planach koncertowych. - Premierowo wykonaliśmy numery z tej płyty w Opolu, kolejny koncert będzie w Poznaniu, niebawem zawitamy także do Warszawy. Nowe numery są skuteczne koncertowo i świetnie się przyjęły - opowiadali w rozmowie z Czwórką. 

Źr. KayakTV Cukier - Spaliłem dla niej Rzym (Official Video)

ZOBACZ TAKŻE "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Jolokia zagrała w Czwórce >>>

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Bartek Caboń, Amadeusz Krebs (duet Cukier)

Data emisji: 08.07.2021

Godzina emisji: 13.15

kd