Bass Astral z krążkiem "Techno do miłości". "To będzie płyta o uczuciach"

Kuba Tracz, czyli Bass Astral zapowiada swój solowy album zatytułowany "Techno do miłości". - Oczywiście, że tematem przewodnim tej płyty będzie miłość. I to we wszystkich swoich aspektach - podkreślał muzyk. 
Bass Astral x Igo. Koncert w Czwórce
Bass Astral x Igo. Koncert w CzwórceFoto: czwórka
O Audycji

Nowy krążek od Kuby Tracza światło dzienne ujrzeć ma 15 października nakłądem Mystic Records. Jak podkreślał muzyk w Czwórce tym razem - choć Bass Astral jest jego solowym projektem, będzie on występował w roli producenta. - Zaproszonych zostało tylu znamienitych gości, że przestałem odczuwać to jako "solowy projekt". Wszyscy oni włożyli w te nagrania mnóstwo serducha, więc stworzyliśmy bardziej zespół - tłumaczył gość Czwórki. - Z jednej strony miałem oczywiście potrzebę kontrolowania wszystkiego, ale z drugiej, gdy robiłem muzykę sam, totalnie nie mogłem niczego skończyć. Taplałem się w różnych wersjach i pomysłach. Gdy wchodziłem z drugim człowiekiem w interakcję, zaczynał się zupełnie inny flow. Zrozumiałem, że muzykę najlepiej robić wspólnie - tłumaczył Kuba Tracz. 

Posłuchaj
55:22 2021_07_14 13_04_30_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Bass Astral czyli Kuba Tracz o krążku "Techno do miłości (Muzyczny Lunch/Czwórka)

Bass Astral i Igo z koncertem w Czwórce [WIDEO]

Na krążku znajdzie się finalnie czternaście numerów, usłyszymy w nich m. in. takich artystów jak Hania Rani, Gypsy and The Acid Queen, Sarka, Ericonne, DID, Palka, Lulu czy Uaziuk i Tomek Tracz. Z niektórymi Bass Astrall spotkał się osobiście, z innymi współpracował online. Tajemniczą postacią na krążku będzie Leszek Zadymka. - Tak naprawdę nie we wszystkich nagraniach udział wzięli goście. Leszek Zadymka... nie istnieje. Nie jest postacią autentyczną. To moje alter ego, którego nazwisko jednak dużo dla mnie znaczy - mówił gość Czwórki. - Na pozostałych kompozycjach występują zaproszeni, prawdziwi. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Bass Astral (@bass_astral)

Krążek promować będzie singiel "Before I Die". - To utwór niezwykle dla mnie ważny, pełen emocji, na wokalu usłyszeć można brytyjskiego artystę Ericonne - opowiadał Kuba Tracz.

Jak podkreślał, motywem przewodnim utworów na płycie będzie miłość. - To najważniejsza rzecz w życiu niemal każdego człowieka, wszyscy śpiewamy o tym piosenki. To będę mówił o przeróżnych wymiarach i aspektach tego uczucia - tłumaczył gość Czwórki. - Pierwszym remiksem była "Samotność w klubie disco". To w ogóle pierwszy remiks, jaki wykonałem w życiu - wspominał. Był 2005 roku, a potem utwór leżał w szufladzie do kolejnego koncertu, czyli przez pięć lat. Kolejnym remiksem są "Pałace". Ten utwór także zaplanowaliśmy jako singiel - mówił muzyk.

Źr. Bass Astral/Bass Astral Ericonne - Before I Die (Official Viedeo)

ZOBACZ TAKŻE "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Jolokia zagrała w Czwórce >>>


***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Bass Astral, Leszek Zadymka, czyli Kuba Tracz (twórca muzyki, producent)

Data emisji: 14.07.2021

Godzina emisji: 13.44

kd

Playlista