Ment z Rasmentalism nagrywa solowy krążek. "Bawię się muzyką"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 13:35
- W świecie muzyki poruszam się coraz mniej na ślepo, robię to coraz bardziej świadomie - mówił Ment znany z Rasmentalism i Flirtini. Artysta nagrywa solowy album, a singiel "What's Your Feeling" to utwór nagrany z Julią Wieniawą.
Ment w Czwórce
Ment w CzwórceFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

- Muzyka to dla mnie wciąż doskonała zabawa. Nauczyłem się czerpać z niej przyjemność i zdarza mi się zapominać o świcie wokół mnie, telefonach, a nawet pójściu do łazienki. Muzyka to w jakiś sposób uzależnienie. Wiem, że codziennie muszę jechać do studia, bo rutyna i struktury - top wszystko musi być - mówił Kamil Kraszewski, czyli Ment. - Wydaje mi się, że jestem w tym wszystkim poukładany. Im mniej grania w weekendy, tym więcej takiej codziennej higieny. Czasem jednak to moje poukładanie się rozpada, wówczas zaczyna się panika - tłumaczył. 

Jak przyznał, o swoim solowym debiucie myślał już od ponad roku. - Wcześniej nie miałem na to czasu. Dojrzewałem do tego, zastanawiałem się nad zmianą pseudonimu, myślałem o tym, czy sobie poradzę. Nie chciałem budować  nowego tworu ani odcinać się od wcześniejszych dokonań. Wręcz przeciwnie - podkreślał. - Wcześniej mieliśmy sporo projektów, ale zawsze był ten ktoś drugi obok. Teraz za wszystko jestem odpowiedzialny sam - podkreślał. Choć samodzielnie tworzy swoje numery, wciąż oddaje piosenki do masteringu innym. - Gdzieś w tym wszystkim nauczyłem się, że potrafię być sam w swojej muzyce. 

Posłuchaj
11:26 czwórka ment_PR4_AAC 2022_11_09-13-15-28.mp3 Mant o swoim solowym projekcie i planach muzycznych (Muzyczny lunch/Czwórka) 

Na krążku usłyszymy najprawdopodobniej kilka nowych utworów - artysta przyznał w Czwórce, że chce zrobić album długogrający. Poprzedzi go EP-ka złożona z trzech-czterech numerów. Pierwszym, który ujrzał światło dzienne, był wydany w czerwcu tego roku "Movin’ On", wystąpiła w nim gościnnie Alicja Szemplińska. Drugim singlem promującym ten album jest "What's Your Feeling", utwór nagrany z Julią Wieniawą. - Nie wiem, co było kluczem doboru właśnie tych głosów. To chyba po prostu ciekawość współpracy z kimś nowym, chęć patrzenia na to, co ten ktoś przyniesie, a jednocześnie rozszerzania swojej strefy komfortu - tłumaczył artysta. - Z Alicją od dawna chciałem nagrać numer, bo ma brzmienie, które bardzo mi odpowiada - podkreślał. - Z Julią zaś mamy jeszcze drugi numer - zdradził. - Bardzo sensualny, ale leży na razie w szufladzie - mówił Ment.  

Źr. Ment/Movin'On feat. Alicja

Jak przyznał producent w rozmowie z Czwórką, choć sam nie ma muzycznego wykształcenia, z każdym doskonali się i nabiera doświadczenia. - Mam dziś więcej muzycznej wyobraźni niż kiedyś. Wiem, że pętla z trzema dźwiękami basu wystarczy, by ludzie chcieli słuchać muzyki i bawić się do niej. Numery na płytę nie powstawały wcale długo, wokal dopełniał całość - tłumaczył gość Czwórki. - Mam z muzyki po prostu fun. W tym solowym projekcie sam wyznaczam sobie tempo pracy i to nie zawsze jest super, ale staram się każdego dnia siadać do pracy.

Źr. Ment/What's Your Feeling

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Kamil Kraszewski "Ment"

Data emisji: 09.11.2022

Godzina emisji: 13.15

kd,kor

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń