Julia Wieniawa z klipem do singla "Omamy". "Jest jak letni, przyjemny wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 15:16
- To jeden z prostszych teledysków w moim repertuarze. Nie ma w nim skomplikowanej fabuły, jednak sporo się dzieje w warstwie wizualnej - tłumaczyła wokalistka Julia Wieniawa. 
Julia Wieniawa
Julia WieniawaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

17 czerwca ukazała się jej debiutancka płyta "Omamy". Poprzedziły ją cztery single: "Na darmo", "Nie mam dla Ciebie miłości" - wydany nakładem Kayax XX Rework, "Rozkosz" oraz "Nie mów". Do sieci trafił też utwór pt. "Milczysz", który opowiada o miłości w czasach, gdy wszystko rozgrywa się na oczach innych. Za tekst odpowiedzialny jest Arek Kłusowski, a muzyka powstała we współpracy Julii Wieniawy, Maćka Sawocha i Arka.

Miesiąc po wydaniu płyty światło dzienne ujrzał klip do tytułowego numeru "Omamy", stworzony we współpracy z fotografem modowym Maciejem Nowakiem. Ma dawać "powiew przyjemnego letniego wiatru". - To jeden z prostszych teledysków, który zrobiłam. Poprzednie były bardziej fabularne, dużo się tam działo - tłumaczyła artystka. - Tym razem nie chciałam przykryć muzyki żadną historią, to pozytywny utwór, który pozostawia miłe wspomnienia - wyjaśniała. Jak tłumaczyła, w tym klipie wizualnie dużo się dzieje.

Posłuchaj
05:58 _PR4_AAC 2022_07_28-13-47-39.mp3 Julia Wieniawa opowiada o utworze i klipie "Omamy" (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Wokalistka wspominała także historię powstania utworu. - Powstał chyba jako ostatni. Jechałam samochodem i słuchałam piosenki, która była inspiracją. Nagle zaczęłam nucić "Omamy" i to okazało się słowem-kluczem - wspominała Julia Wieniawa. 

Źr. Kayax Tv/Julia Wieniawa - Omamy

Jak podkreślała, to określenie "wielopłaszczyznowe" i można je interpretować na przeróżne sposoby. - Mogą to być omamy miłosne, lekkie nawiązanie do tego, w jakim ja sama żyję świecie. Początkowo nie wiadomo, co dokładnie tam śpiewam, słuchacz zastanawia się, czy nie jest to język angielski. Potem staje się ono zrozumiałe - tłumaczyła wokalistka. - To też trochę wakacyjna historia o miłości, coś, co każdy może przeżyć. Ten utwór, taneczny i pozytywny, idealnie wpasował mi się w wakacyjny czas - opowiadała wokalistka Julia Wieniawa. 

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Piotr Truszkowski

Materiał przygotowała: Gosia Jakubowska

Data emisji: 28.07.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń