Administratorr Electro z płytą "Biznesy i romanse". "Ta elektronika ma duszę"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 09:05
"Biznesy i romanse" to pełne zanurzenie we wspomnienie lat 80. - To czas bardzo inspirujący, wówczas w muzyce elektronicznej działo się najwięcej - przekonywał w rozmowie z Czwórką Administratorr Electro.
Michał Daniluk i Administratorr
Michał Daniluk i AdministratorrFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Bartosz "Administratorr" Marmol uderza z nową płytą. "Biznesy i romanse" to już czwarty studyjny album warszawskiego artysty, a jak przekonywał on w Czwórce, niezmiennie od pierwszej płyty - "Sławnikowice - Zgorzelec 17:10" z 2014 roku - powołuje się na inspiracje muzyką lat 80. - Ta muzyka ma duszę, choć przecież jest elektroniczna - podkreślał artysta. 

Krążek ten stał się najważniejszym z dotychczasowych albumów w dorobku muzyka. - Administratorr Electro powstał jako projekt ucieczka od muzyki rockowej, w której byłem mocno zakorzeniony i w której czułem się dość zniewolony - wspominał gość Czwórki. - Początki były dość subtelne, ale patrząc na cztery dotychczasowe płyty, które wydaliśmy, widać ewolucję i coraz mocniejsze odchodzenie od rocka - tłumaczył. 

Jak podkreślał, "całkowite wyeliminowanie" rockowego ducha ze swojej twórczości Administratorr Electro osiągnął w 2018 roku, wydając płytę "Przemytnik". - Jednak ta zabawa stylistyką trwa - mówił gość Czwórki. - Robimy to już od dekady, ale teraz udało nam się osiągnąć określoną stylizację. 

Posłuchaj
50:38 2022_07_29 13_05_39_PR4_Muzyczny_Lunch.mp3 Administratorr Electro opowiada o swojej muzyce i planach (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Za produkcję albumu "Biznesy i romanse" odpowiedzialni są Robert i Magda Srzedniccy ze Studia Serakos, którzy współtworzyli z Bartoszem "Administratorrem" Marmolem wszystkie jego dotychczasowe płyty. Najnowszy krążek zawiera dziesięć utworów, a promują go single "522", "Mroczne biznesy" oraz "Amatorzy nocnej ciszy", w którym AE wystąpił w duecie z Pawłem Swiernalisem. Za szatę graficzną albumu odpowiedzialny jest Grzegorz Szyma, czyli DJ Hiroszyma, ex Das Moon.

Administratorr Electro - 522 (official video)/Administratorr Electro

- Zaczęliśmy robić produkcję i wówczas jeszcze nie wiedzieliśmy, w którym kierunku to wszystko pójdzie. Nie mieliśmy w ogóle stresu i to wpłynęło bardzo na formę. Jest ona skromniejsza od poprzednich krążków. W niektórych produkcjach robiliśmy wcześniej kilkadziesiąt ścieżek, teraz było ich kilka, ale dzięki temu ta płyta jest dużo bardziej spójna - tłumaczył gość Czwórki. 

W warstwie tekstowej "przewija się dusza neoromantyczna" autora. - Generalnie tworzę smutne piosenki, jestem z tych artystów "molowych". Lubię czuć nostalgię, a sentyment w tekstach jest dla mnie bardzo ważny - opowiadał Administratorr Electro. - Cały projekt jest odzwierciedleniem linii mojego życia, a każda z płyt jest kolejnym etapem. Tym krążkiem dogoniłem teraźniejszość. To egoistyczne, ale bardzo przyjemne - podkreślał. 

Administratorr Electro - Mroczne biznesy (official video)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Michał Daniluk

Gość: Bartosz "Administratorr" Marmol

Data emisji: 29.07.2022

Godzina emisji: 13.45

kd

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń