"Muzyka współczesna". Pezet wraca po siedmioletniej przerwie

Po siedmiu latach od premiery ostatniej płyty powraca z nowym albumem pt. "Muzyka współczesna". - Chciałem, żeby ta płyta była przewrotna i myślę, że spełnia swoją funkcję. Wbijam nią kij w mrowisko - mówił Pezet.
Prowadzący audycję Michał Witak Numer Raz, Pezet
Prowadzący audycję Michał Witak "Numer Raz", PezetFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Pezet: tą płytą wbijam kij w mrowisko
Opis

Ostatni album rapera "Radio Pezet" ukazał się w 2012 roku. Producentem płyty był Sidney Polak. "Muzyka współczesna" miała swoją premierę 27 września. Poza Pezetem na albumie usłyszymy kolaboracje z takimi artystami jak Taco Hemingway, Syny, Bryndal, Lua Preta, KęKę, Sokół, Otsochodzi czy Jan-Rapowanie.

- Na przełomie kilkudziesięciu ostatnich lat rap bardzo się zmienił. Rozmyły się granice, które definiowały ten gatunek – mówił Pezet. Mam liberalne podejście do takich zmian, bo muzyka niezależnie od gatunku może być dobra albo zła. Chciałbym, żeby rap był muzyką, która jest oknem na świat, więc jego ewoluowanie uważam, za naturalny proces – komentował.

Na płycie, jak opowiadał, znajdziemy inspiracje rave'em, hiphopową sceną brytyjską i latami 90. To luźna mieszanka gatunków podana w nowej odsłonie. – Sięgnąłem po brzmienia, które znam od dawna, bo muzyka współczesna jest dla mnie ich przekrojem – mówił raper. Co na niej znajdziemy? Więcej o materiale i współpracy z artystami w nagraniu rozmowy.

Numer Raz na fali - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Goście: Pezet

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 22.05

ac/pj

Playlista
Tagi
Playlista