POTH. Mniej wolumenu, a więcej treści

- Na naszej nowej płycie "Przemiany", która ukazuje się już 19 maja, staraliśmy się grać mniej i więcej zarazem - podkreślił w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim gitarzysta POTH Krzysztof Pikuła.  
Krzysztof Wysocki i Krzysztof Pikuła z zespołu POTH w Czwórce
Krzysztof Wysocki i Krzysztof Pikuła z zespołu POTH w CzwórceFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł POTH. Mniej wolumenu, a więcej treści
Opis

Krążek POTH "Przemiany" to nie tylko nowe, świeże brzmienie zespołu, ale także zmiana nazwy - wcześniej ten czteroosobowy skład występował jako People of the Haze. - Szukaliśmy czegoś bardziej dźwięcznego i zapadającego w pamięć - tłumaczył basista Krzysztof Wysocki. - Przemianą dla nas jest także to, że nowy krążek jest po polsku - dodał Krzysztof Pikuła.

Album "Przemiany" został nagrany w legendarnym Izabelin Studio, a "magię w niego wplótł" sam Andrzej Puczyński, gitarzysta rockowy, kompozytor i producent muzyczny, który w latach 90. współpracował między innymi z zespołem Hey. - Andrzej bardzo pomaga nowym, pukającym do drzwi kariery zespołom - mówił Krzysztof Wysocki.    

W pierwszej godzinie audycji "Rock Blok" zaproszeni muzycy opowiadali też, jaką rolę w ich twórczości pełni symbol Indianina oraz jak na ich brzmienie wpłynęły kontakty z krakowską bohemą artystyczną. W audycji premierowo odsłuchaliśmy także kilku utworów z krążka "Przemiany".

"Rock Blok" z 10.05.2017 - druga godzina <<<

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Krzysztof Pikuła (gitarzysta) i Krzysztof Wysocki (basista) z grupy POTH

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 22.00

jsz/kul

Playlista
Tagi
Playlista