Neu Oberschlesien o "N.OS": ta płyta jest nie tylko śląska, ale też polska

W lutym tego roku wydali symfoniczny krążek, nagrany wraz z orkiestrą i m.in. Adamem Sztabą. Teraz światło dzienne ujrzał regularny album "N.OS" (Trzeci). - Kultywujemy to, co zaczęliśmy w "I" i "II", na tej płycie gramy jednak… troszeczkę delikatniej i bardziej po polsku - mówił w Czwórce wokalista Michał Stawiński.
Wojciech Jasielski, Michał Stawiński z Neu Oberschlesien
Wojciech Jasielski, Michał Stawiński z Neu OberschlesienFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł "Trzecia" płyta jest nie tylko śląska, ale też polska
Prowadzący Bartosz Koziczyński
Opis

Jak podkreślali goście Czwórki, ten krążek jest bardziej melodyjny, ale także nieco lżejszy od poprzednich. Na krążku "Trzecim" znajduje się dziesięć utworów, z czego cztery w języku polskim, a pozostałe - w gwarze śląskiej. Przekonywali, że wciąż piszą po śląsku i o Śląsku, ale powoli otwierają się także na innych słuchaczy. - Staraliśmy się, by utwory napisane po śląsku były zrozumiałe dla każdego, nie są więc "ortodoksyjne". Podajemy ludziom śląską gwarę powoli, by każdy mógł się do niej przyzwyczaić - tłumaczyli goście Czwórki.

Jak wyglądały prace nad płytą, którą udało się zamknąć w osiem miesięcy? Dlaczego Oberschlesien zmienił nazwę na Neu Oberschlesien i kiedy, a takżę gdzie na żywo usłyszeć będzie można ich industrial metal? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. Artyści tłumaczyli także m.in., czemu ich twórczość ewoluuje w kierunku elektroniki z dodatkiem gitar, a nie - jak to miało miejsce w przypadku poprzednich płyt - pozostaje muzyką gitarową z dodatkiem elektroniki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zapraszamy też do wysłuchania drugiej godziny audycji, w której m.in. Red Hot Chili Peppers, Artur Rojek, Evanescence i inni.

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Gość: Wojciech Jasielski (basista), Michał Stawiński (wokalista) - zespół Neu Oberschlesien

Data emisji: 10.11.2017

Godzina emisji: 22.00

kd/mz

Playlista
Tagi
Playlista