X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kazik. Biała księga". Czego nie wiedziałeś Kaziku?

- Różne barwne historie się Kazikowi przytrafiały - mówił Wiesław Weiss, autor książki "Kazik. Biała księga" o życiu i muzyce Kazika Staszewskiego, w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
Wiesław Weiss
Wiesław WeissFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł "Kazik. Biała księga". Czego nie wiedziałeś Kaziku?
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

Ta książka powstawała m.in. w Warszawie, ale też na… Teneryfie. - Było to doświadczenie hardcore’owe. Siedzieliśmy z Kazikiem od rana do wieczora, po kilkanaście godzin dziennie, i gadaliśmy o płytach. Zrobiliśmy sobie jednodniową przerwę na zwiedzanie, czasem zdarzało się, że na moment wyskakiwaliśmy na plażę - wspominał Wiesław Weiss. - Potem sam siadałem nad tekstem, redagowałem go, rozmawiałem też z innymi muzykami, którzy grali na płytach Kazika. Z tych materiałów musiałem "ulepić" książkę - mówił.

Dla kogo Kazik się "spalał", co jest nieprawdą w tekście tej piosenki i która z kobiet jest jego "królową"? Co znalazło się w herbacie muzyków KNŻ podczas pewnej kolacji w Przasnyszu i jakie ta ten wieczór miał konsekwencje? Kim byli członkowie Bandy Gorfryda z czasów chłopięcych Kazika? I za które ze swoich opowiadań muzyk dostał nagrodę na szkolnych koloniach? O tym m.in. w rozmowie z studiu Czwórki. Mówiliśmy także o kulisach powstawania niektórych utworów Kazika Staszewskiego i zapowiadaliśmy - bedącą w przygotowaniu - kolejną część "Białej księgi".

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, która poświęcona była legendarnej grupie U2 >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Wiesław Weiss (autor tomu "Kazik. Biała księga")

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 22.00

kd/mz

Playlista
Tagi
Playlista
  • PEARL JAM - Mind Your Manners
  • Kazik, - Dziewczyny
  • Kazik, - 12 Groszy
  • Funkadelic, - One Nation Under A Groove
  • Tune, - Sky High