"Kazik. Biała księga". Czego nie wiedziałeś Kaziku?

- Różne barwne historie się Kazikowi przytrafiały - mówił Wiesław Weiss, autor książki "Kazik. Biała księga" o życiu i muzyce Kazika Staszewskiego, w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
Wiesław Weiss
Wiesław WeissFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł "Kazik. Biała księga". Czego nie wiedziałeś Kaziku?
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

Ta książka powstawała m.in. w Warszawie, ale też na… Teneryfie. - Było to doświadczenie hardcore’owe. Siedzieliśmy z Kazikiem od rana do wieczora, po kilkanaście godzin dziennie, i gadaliśmy o płytach. Zrobiliśmy sobie jednodniową przerwę na zwiedzanie, czasem zdarzało się, że na moment wyskakiwaliśmy na plażę - wspominał Wiesław Weiss. - Potem sam siadałem nad tekstem, redagowałem go, rozmawiałem też z innymi muzykami, którzy grali na płytach Kazika. Z tych materiałów musiałem "ulepić" książkę - mówił.

Dla kogo Kazik się "spalał", co jest nieprawdą w tekście tej piosenki i która z kobiet jest jego "królową"? Co znalazło się w herbacie muzyków KNŻ podczas pewnej kolacji w Przasnyszu i jakie ta ten wieczór miał konsekwencje? Kim byli członkowie Bandy Gorfryda z czasów chłopięcych Kazika? I za które ze swoich opowiadań muzyk dostał nagrodę na szkolnych koloniach? O tym m.in. w rozmowie z studiu Czwórki. Mówiliśmy także o kulisach powstawania niektórych utworów Kazika Staszewskiego i zapowiadaliśmy - bedącą w przygotowaniu - kolejną część "Białej księgi".

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, która poświęcona była legendarnej grupie U2 >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Wiesław Weiss (autor tomu "Kazik. Biała księga")

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 22.00

kd/mz

Playlista
Tagi
Playlista
  • PEARL JAM - Mind Your Manners
  • Kazik, - Dziewczyny
  • Kazik, - 12 Groszy
  • Funkadelic, - One Nation Under A Groove
  • Tune, - Sky High