Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
Paweł Gładysz w Czwórce
Paweł Gładysz w CzwórceFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Rock Blok 2019/03/22 22:00
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis Na scenie muzycy działają od ponad trzech lat, a na koncie mają już demo, EP-kę "Spokój znajdzie niewielu" i dziesiątki koncertów. Dzielili scenę z zespołami takimi jak NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love. Podczas koncertów mają pomalowane twarze. - Chcieliśmy wymyślić do naszej muzyki jakąś wartość dodaną, zaskoczyć widzów czymś, co będzie pasowało do naszej aury, uzupełnić całokształt - wspominał Paweł Gładysz. - Dziś nasza warstwa muzyczna i wizerunkowa tworzą jedną, wspólną całość.

Na ich debiutanckim krążku "Brak Równowagi" fluorescencyjny motyw też więc występuje. - Wszystkie elementy, które są żółte, jarzą się, gdy światło jest odpowiednie - mówił gość Czwórki. - Dziecko na okładce zaś jest alegorią dzieciństwa, każdy z nas powraca czasem do rzeczy pierwotnych, dziecięcych, podejmuje skrajne, nieprzemyślane decyzje. To symbol wewnętrznego dziecka, które każdy ma w sobie.

Teksty Gładysza są osobiste i dotykają problemów, z którymi wielu z nas musi mierzyć się na co dzień. - Sam jestem DDA, czyli dorosłym dzieckiem alkoholika. Utwór "Furia" to właśnie spojrzenie na "dorosłe" problemy z perspektywy dziecka - mówił Gładysz. - To piętno, a mówienie o nim na scenie jest dla mnie oczyszczeniem.

O kolejnych tematach tabu, których dotyczą utwory Transgresji, ale także o tym, dlaczego wokalista grupy pojawił się w audycji bez corpspaintingu - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W audycji także muzyka Transgresji.

Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Rock Blok", 22.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Gość: Paweł Gładysz (wokalista, tekściarz)

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 22.07

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista