X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
Paweł Gładysz w Czwórce
Paweł Gładysz w CzwórceFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Rock Blok 2019/03/22 22:00
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis Na scenie muzycy działają od ponad trzech lat, a na koncie mają już demo, EP-kę "Spokój znajdzie niewielu" i dziesiątki koncertów. Dzielili scenę z zespołami takimi jak NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love. Podczas koncertów mają pomalowane twarze. - Chcieliśmy wymyślić do naszej muzyki jakąś wartość dodaną, zaskoczyć widzów czymś, co będzie pasowało do naszej aury, uzupełnić całokształt - wspominał Paweł Gładysz. - Dziś nasza warstwa muzyczna i wizerunkowa tworzą jedną, wspólną całość.

Na ich debiutanckim krążku "Brak Równowagi" fluorescencyjny motyw też więc występuje. - Wszystkie elementy, które są żółte, jarzą się, gdy światło jest odpowiednie - mówił gość Czwórki. - Dziecko na okładce zaś jest alegorią dzieciństwa, każdy z nas powraca czasem do rzeczy pierwotnych, dziecięcych, podejmuje skrajne, nieprzemyślane decyzje. To symbol wewnętrznego dziecka, które każdy ma w sobie.

Teksty Gładysza są osobiste i dotykają problemów, z którymi wielu z nas musi mierzyć się na co dzień. - Sam jestem DDA, czyli dorosłym dzieckiem alkoholika. Utwór "Furia" to właśnie spojrzenie na "dorosłe" problemy z perspektywy dziecka - mówił Gładysz. - To piętno, a mówienie o nim na scenie jest dla mnie oczyszczeniem.

O kolejnych tematach tabu, których dotyczą utwory Transgresji, ale także o tym, dlaczego wokalista grupy pojawił się w audycji bez corpspaintingu - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W audycji także muzyka Transgresji.

Posłuchaj także nagrania drugiej godziny audycji "Rock Blok", 22.03.2019 >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Gość: Paweł Gładysz (wokalista, tekściarz)

Data emisji: 22.03.2019

Godzina emisji: 22.07

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
 • The Black Keys, - Lo/Hi
 • The Raconteurs, - Sunday Driver
 • Transgresja, - Furia
 • Transgresja, - Faktoria
 • Transgresja, - Obietnice bez pokrycia
 • Don Broco, - Half Man Half God
 • Motley Crue, - Like A Virgin
 • Coma, - Pi Sigma
 • RPWL, - What I Really Need
 • Ignu, - Auriga
 • Scott Stapp, - Purpose Of Pain
 • Bad Wolves, - Remember When