X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modern Lies z debiutanckim krążkiem "Ekstrawertyka"

- Trzeba być trochę ekstrawertykiem, by móc wydać płytę. Wyjść z materiałem do ludzi, wystawić swoje emocje i przeżycia na ocenę innych - mówili Paweł Tetłak i Dawid Gilowski, czyli Modern Lies, o swoim krążku "Ekstrawertyka".
Modern Lies w Czwórce
Modern Lies w CzwórceFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Rock Blok 2020/01/17 22:00
Prowadzący Bartosz Koziczyński
Opis
Zenek Kupatasa Kabanos 1200.jpg
"Darmowe przytulasy" - jednorożce kontra ostry rock

Cool Kids Of Death czy Muchy - to polskie formacje, których twórczość inspiruje Modern Lies. – Od początku ważny był dla nas język polski. Uznaliśmy, że pisanie tekstów po polsku jest nam najbliższe i daje najwięcej możliwości wyrażania myśli - mówili członkowie zespołu. – Gdy zakładaliśmy Modern Lies to nie było jednak popularne. Była wręcz moda, by wszystko było po angielsku, a polski traktowany był po macoszemu. Tymczasem na nas największe wrażenie robiła muzyka, która była podana w sposób jak najbardziej naturalny.

Zespół istnieje od 2013 roku i powstał w Krakowie. Jak sami o sobie piszą, ich muzykę "można streścić jako gitarowe, energetyczne, szczere granie". W rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim artyści zdradzili, jak dochodzili do muzycznego etapu, w którym dziś się znajdują, a swoją pierwszą EP-kę nagrywali... wcale nie w profesjonalnym studiu. - To było na stryszku budynku gospodarczego. Niestety okazało się, że sesja nie wyszła zbyt dobrze i trzeba było ją powtórzyć - opowiadali artyści. jak przekonywali, najnowszy album "Ekstrawertyka" nagrali i wydali własnym sumptem. - To oczywiście wydłużyło cały proces, ale dzięki też mieliśmy pełną kontrolę nad produkcją i dziś jesteśmy w pełni zadowoleni z końcowego rezultatu - podkreślali goście Czwórki. 

W programie wybrzmiał m.in. utwór "Halo" z początkowego okresu twórczości, ale także nowsza kompozycja, "Perspektywa".

***

Playlista
Tagi
Playlista
 • Green Day, - Oh Yeah!
 • Pearl Jam, - Can't Deny Me
 • Kaleo, - Break My Baby
 • Modern Lies, - Halo
 • Modern Lies, - Perspektywa
 • Modern Lies, - Przegrywamy czas
 • Algiers, - Unocuppied
 • Black Stone Cherry - Me & the Devil Blues
 • Grey Daze, - What's In The Eye
 • Stone Temple Pilots, - Three Wishes
 • William DuVall, - Waiting out the Breakdown
 • Chris Cornell, - Cant Change Me