Sosnowski z płytą "Tylko się nie denerwuj". Hasło, które rozładowuje emocje

Po nominowanej do Fryderyka płycie "The Hand Lugagge Studio", 28 lutego premierę miał najnowszy album Sonsowskiego pt. "Tylko się nie denerwuj". Bartosz Sosnowski i Ola Górecka wpadli do studia Czwórki, by opowiedzieć o tym, co znalazło się na wydawnictwie. 
Bart Sosnowski i Ola Górecka
Bart Sosnowski i Ola GóreckaFoto: Bartek Koziczyński/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Sosnowski: chcieliśmy zrobić płytę o miłości
Opis

Na płycie usłyszymy 12 piosenek w języku polskim w towarzystwie gitar, instrumentów dętych, rockowej perkusji i bluesowych brzmień inspirowanych latami 70. - Na "Tylko się nie denerwuj"pozwoliliśmy sobie w nim na pewnego rodzaju buńczuczność. Chcieliśmy skupić się na aspektach, które łączą, a nie dzielą, opowiedzieliśmy o tym, co każdy z nas znajdzie w swojej relacji, zrobiliśmy płytę o miłości - opowiadali artyści

W jednym z duetów usłyszymy jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej sceny rockowej. - Chcieliśmy, by w tym utworze wybrzmiał charyzmatyczny damski wokal. Naszym marzeniem było, by był to głos Małgorzaty Ostrowskiej. Byliśmy w siódmym niebie, kiedy zgodziła się na udział w tym projekcie - mówili. 

W audycji z muzykami rozmawialiśmy także o historii singla promującego płytę o inspiracje i nawiązania do muzyki sprzed pięciu dekad, zapytaliśmy też, czy nadal porównują ich z Tomem Waitsem i Joe Cockerem. 

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której dużo rockowej muzyki. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Bartek Sosnowski i Ola Górecka

Data emisji: 28.02.2020

Godzina emisji: 22.01

ac

Prowadzący Bartek Koziczyński
Playlista
Tagi
Playlista