Atme w akustycznym wydaniu. "To nasza nowa droga"

Po wydaniu debiutanckiego krążka "State of Necessity" muzycy z grupy Atme zrealizowali kilka zagranicznych tras koncertowych, a ostatnio nagrali także koncert akustyczny. - Granie bez prądu stało się nowym kierunkiem naszej muzyki - mówił w Czwórce Łukasz "Luke" Pawełoszek, wokalista i tekściarz zespołu.
Zespół Atme podczas koncertu akustycznego
Zespół Atme podczas koncertu akustycznegoFoto: Mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł Rock Blok 2020/05/15 23:00
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

Atme powstali w 2013 roku we Wrocławiu. Dwa lata później ukazała się ich EP-ka "Forgiving Myself", a debiutancki krążek światło dzienne ujrzał w 2017 roku. Cała akustyczna historia grupy Atme zaczęła się od utworu "Trickser", który wybrzmiał na antenie Czwórki. - Ten numer ma dla nas znaczenie sentymentalne - mówił Luke. - Zauważyliśmy też fajną konotację między energią tego utworu, a ludźmi, którzy nas otaczają. Akustyczny numer przydał się kilkakrotnie podczas tras zagranicznych, m.in. w Belgii czy w Niemczech. Mieliśmy też przygodę z graniem go na ulicy w Amsterdamie - wspominał Luke.


Teraz granie akustyczne stało się sposobem na muzykę Atme. Jak opowiadał wokalista, to "dodatkowy skill" w tworzeniu. - Jeśli cały czas grasz z prądem, ciekawie jest zmierzyć się z własną twórczością, robiąc ją w nowej wersji - mówił Luke. - To zupełnie inny rodzaj wibracji także podczas prezentowania materiału publiczności. 

Druga godzina audycji "Rock Blok" - POSŁUCHAJ >>>

Muzyk opowiadał także o nagraniu pełnego koncertu akustycznie. - Przygotowaliśmy się do niego 2-3 miesiące, ale świetnie się przy tym bawiliśmy - wspominał Luke. - Wszystko było nadawane live, leciało od razu w świat. Tu nie było mowy o żadnych przestojach, pomyłkach. Tak, jak byliśmy przygotowani, tak to poszło. 

Dziś, podczas izolacji, muzycy siedzą w domach i tworzą kolejne utwory. Luke podzielił się z Czwórką swoją refleksją o ludzkiej naturze. - Widać, jak bardzo wszyscy są zagubieni. A obok samego wirusa mamy inny wirus - dezinformację, powodującą i potęgującą różne lęki. To bardzo niekomfortowa sytuacja, uwydatniająca ludzkie słabości - mówił muzyk i przyznał, że to jednak dobry temat na kolejną płytę.  

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Łukasz "Luke" Pawełoszek (wokalista, autor tekstów)

Data emisji: 15.05.2020

Godzina emisji: 22.04

kd

Playlista
Tagi
Playlista