"Thanks Jimi Symphonic" - Jimi Hendrix symfonicznie

W tym roku mija 50 lat od śmierci artysty – o premierze płyty z symfonicznym brzmieniem utworów artysty oraz o wydarzeniach towarzyszących opowiada gość Bartka Koziczyńskiego.
Jimi Hendrix
Jimi HendrixFoto: pixabay/heblo
O Audycji

- Projekt nagrania symfonicznej płyty z utworami Jimiego Hendrixa chodził za mną od wielu lat. Zwłaszcza, że wiedziałem, że Jimi myślał o nagraniach z orkiestrą symfoniczną. Jest to poniekąd spełnienie jego i moich marzeń jednocześnie. Projekt ma już 10 lat i ze względu na koszty dopiero teraz udało się nagrać i wydać płytę. W tym czasie jednak zagraliśmy 10 koncertów z symfonicznymi wersjami utworów Hendrixa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku, wraz z promocją płyty, uda się zorganizować ich więcej - mówi gość audycji Leszek Cichoński, gitarzysta, propagator twórczości Jimiego Hendrixa.

Na płycie można usłyszeć znane utwory artysty w bardzo zaskakujących aranżacjach. Między innymi "Hey Joe" w konwencji bolero, które rozwija się tak jak słynne "Bolero" Ravela.

- Do wykonania aranżacji wykorzystano wiedzę i doświadczenie absolwentów wrocławskiej Akademii Muzycznej, którzy zajęli się orkiestracją. Ja natomiast podsyłałem aranżacje i motywy, które chciałem usłyszeć. Praca nad programem trwała prawie rok, materiał jest więc dosyć wyrafinowany i od strony muzycznej i wykonania. Myślę, że opracowania utworów są zaskakujące dla każdego fana Jimiego Hendrixa i gitary – wyjaśnia gość Czwórki.

POSŁUCHAJ TAKŻE Druga godzina audycji "Rock Blok" >>>

Obok premiery płyty, w dniu rocznicy śmierci Jimiego Hendrixa, 18 września zaplanowana jest premiera teledysku "Thanks Jimi", który powstał we współpracy z reżyserem Jarosławem Żamojdą. W tym samym dniu, we Wrocławiu, można będzie się wybrać na koncert "Thanks Jimi - gitarowe inspiracje". Zaś dzień po rocznicy jego urodzin, czyli 28 listopada, w Sali Impartu we Wrocławiu odbędzie się koncert z symfonicznymi wersjami utworów artysty.

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Leszek Cichoński (gitarzysta, propagator twórczości Jimiego Hendrixa)

Data emisji: 11.09.2020

Godzina emisji: 22.06

aw

Playlista
Tagi
Playlista
  • Disturbed, - If I Ever Lose My Faith In You
  • Gienek Loska Band, - Scream
  • Joe Bonamassa, - Why Does It Take So Long To Say Goodbye
  • Leszek Cichoński, - Purple Haze (symphonic)
  • Leszek Cichoński, - Thanks Jimi (symphonic)
  • Leszek Cichoński, - Hey Joe (symphonic)
  • METALLICA - Confusion (Live)
  • Waglewski Fisz Emade, - Ziemia
  • Gorillaz, - Strange Timez