Igor Seider z projektem Kambo. "Mama Selita potrzebowała oddechu"

Igor Seider, wokalista grupy Mama Selita powraca z nowym projektem, czyli Kambo. Muzycy już planują nagranie materiału na EP-ke i przyszłoroczne koncerty. 
Mama Selita
Mama SelitaFoto: Bartosz Bajerski/PR
O Audycji

- Nazwa jest przekorna i ma wiele znaczeń - tłumaczył wokalista w rozmowie z Bartkiem koziczyńskim. - Z jednej strony to rytuał amazońskich szamanów, z drugiej - trucizna, pozyskiwaną z wydzielin toksycznych żab. Kambo jest też stylem walki. My zaczęliśmy się już z tą nazwą już oswajać.

Posłuchaj
59:52 2020_10_16 22_01_22_PR4_Rock_Block.mp3 Igor Seider o nowym projekcie Kambo i muzycznych planach (Rock Blok/Czwórka)

Kambo to grupa stworzona m.in. z muzyków formacji Mama Selita. Nie oznacza to jednak, że ich macierzysty zespół zostaje zawieszony. - Jako Mama Selita potrzebowaliśmy oddechu, nowych pomysłów i powiewu świeżości - tłumaczył wokalista. - W Kambo gramy inną muzę, mamy inne podejście i brzmienie. Nie odcinamy się jednak od poprzedniej grupy, to nasze korzenie, których nie możemy się wypierać. 

Źr. Kambo/Kambo - Vortex

Kambo gra w obecnym składzie od niespełna roku. - To wydarzyło się naturalnie. Spotkaliśmy się na jam session i wówczas proces powstawania numerów ruszył bardzo szybko - wspominał Igor Seider. - Dziś, choć w sieci są tylko dwa numery, mamy dużo więcej materiału - opowiadał. W przyszłym roku muzycy planują pierwsze wydawnictwo. - Na razie bardzo brakuje nam koncertów, bo to właśnie - naszym zdaniem - jest esencja grania. 

Źr. Czwórka/Mama Selita - Dym (live w Czwórce!)

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Igor Seider (wokalista, współzałożyciel grupy Kambo)

Data emisji: 16.10.2020

Godzina emisji: 22.14

kd

Playlista
Tagi
Playlista