Wodorost debiutuje - gitarowe brzmienie z rockowym pazurem

Wodorost to trio z Warszawy, grające desert rocka z wpływami post-rocka. Grupa właśnie wydała swój debiutancki album. Jest instrumentalnie i stonerowo.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com
O Audycji

Grupa powstała w 2019 roku, ale swoją działalność oficjalnie otworzyli kilka miesięcy później. - To był pandemiczny ruch - mówił Bartłomiej Głowiński. - Grać ze sobą zaczęliśmy w marcu 2020. Najpierw pracowaliśmy zdalnie, a potem okazało się, że nasza muzyka robi się coraz bardziej poważna - opowiadał. 

Posłuchaj
57:58 2021_08_06 22_00_21_PR4_Rock_Block.mp3 Muzycy grupy Wodorost o swojej twórczości, inspiracjach i muzycznych planach (Rock Blok/Czwórka) 

Inspiracje muzycy Wodorosta czerpią właściwie zewsząd. - Oprócz reggae było u mnie w domu trochę punka. Gitarowe granie mi się podobało i potem sam odkrywałem mocniejszą muzykę - wspominał Jan Witusiński. A jak przyznał Bartłomiej Głowiński, w jego przypadku inspiracje pojawiły się później. - Na początku oczywiście była to AC DC i Metallica, ale przez taki etap przechodził chyba każdy - opowiadał gitarzysta. - Z czasem wchodziłem coraz głębiej w alternatywę i klimaty stonerowe i pre-grunge'owe - wspominał. Od POP-u zaczynała zaś perkusistka grupy. - Dziś słucham wszystkiego po trochu, główne nurty to jednak rock i elektronika - opowiadała w rozmowie z Czwórką Anna Żukowska. 

Źr. 666MrDoom/Wodorost - Aphelium (official video) - New single

Nazwa Wodorost nie jest przypadkowa. - Świeżo po uformowaniu zespołu musieliśmy nauczyć się grać we trójkę, co nie było proste. Zauważyliśmy, że nasze brzmienie jest "wodne", organiczne. jednak staramy się, by nasza muzyka płonęła. Choć gramy głównie instrumentalnie, nie zamykamy się koncepcyjnie, nie boimy się "dorzucić" wokalnych wstawek, jak ma to miejsce m.in. w utworze "Aphelium" - opowiadali muzycy. Ich debiutancki krążek "Wodorost" miał premierę 5 sierpnia. Na płycie znajdziemy instrumentalny, gitarowy, doomowy rock. "Jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się z Wami efektem naszej dwuletniej pracy" - napisali muzycy w swoich mediach społecznościowych. 

Czytaj także:

-> Inhaler. Syn Bono wychodzi z cienia ojca

Źr. Wodorost/Wodorost - Summer Riot 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Anna Żukowska (perkusistka), Bartłomiej Głowiński (gitarzysta), Jan Witusiński (basista)

Data emisji: 06.08.2021

Godzina emisji: 22.17

kd

Playlista