Ostatni Dzień Lata z debiutancką EP-ką "Stories znajomych"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 13:20
Ostatni Dzień Lata prezentuje debiutancki krążek "Stories znajomych". - Chcieliśmy, żeby kawałki na EP-kę były spójne. Zamknięcie ich tak, żebyśmy byli z nich dumni, wymagało dużo pracy - mówią w Czwórce Piotr Wit i Maciej Szemraj. Materiał jest już dostępny w portalach streamingowych. 
Ostatni Dzień Lata - Piotr Wit i Maciej Szemraj w Czwórce
Ostatni Dzień Lata - Piotr Wit i Maciej Szemraj w CzwórceFoto: Czwórka/Norbert Borzym

Historia zespołu ściśle wiąże się z miejscowością Bogdaszowice. Tam zebrała się ekipa i został zarejestrowany materiał na epkę. Inspiracje muzyków sięgają szeroko, od brit popu i nowojorskiej sceny gitarowej, przez zespoły takie jak StrokesThe Police czy Lady Pank

- Ten zespół jest ciekawostką. Większość grupy gra w różnych zespołach i tam ta praca wygląda inaczej, dzieje się szybciej. Jak się nie wydarzyło w pół roku, to naturalnie "umierało" - mówią muzycy. - Tutaj trzy lata byliśmy w studiu i czekaliśmy, żeby efekt był dla nas zadowalający. Żeby materiał nie był za słaby. Nie chcieliśmy też grać od klubu do klubu bez przemyślenia seta. Dlatego do pierwszego koncertu bardzo dobrze się przygotowaliśmy i nie możemy się go doczekać.

Nazwa zespołu Ostatni Dzień Lata nawiązuje do tytułu filmu z lat 50. w reżyserii Tadeusza Konwickiego z Janem Machulskim i Ireną Laskowską w rolach głównych. Jego fanem jest wokalista Łukasz, który uwielbia kino tamtego okresu. Teledysk do piosenki "Sen o tobie", którego reżyserem jest Kamil Czudej, nakręcony został na plaży. - Kamil i Łukasz pracowali nad tym, żeby to wszystko pięknie grało. Daliśmy im wolną rękę - opowiadają goście audycji. - Jesteśmy mega zadowoleni z tego, co udało się uzyskać z wizualnej perspektywy. "Sen o tobie" jest powiązany z utworem "Kilka dobrych żyć".

Mimo że na koncie zespół ma wiele utworów, na epce znalazły się cztery kompozycje. - Chcieliśmy, żeby kawałki na epkę były spójne. Zamknięcie ich, tak, żebyśmy byli z nich dumni, wymagało dużo pracy - tłumaczy Piotr Wit. - Dlatego na początek zdecydowaliśmy się na taką ilość utworów. Przygotowanie dwunastu piosenek wydłużyłoby proces i stracilibyśmy tempo. Decyzja o epce była wspólna i słuszna - rozgrzeje i rozpędzi pracę zespołu do momentu, kiedy przyjdzie czas na płytę.


Źr. Youtube/Ostatni Dzień Lata - Sen o Tobie

Debiutancki koncert zespołu Ostatni Dzień Lata odbędzie się 15 września w Warszawie.


Posłuchaj
20:04 Czwórka/Rock blok - Ostatni Dzień Lata 02.08 2022.mp3 Ostatni Dzień Lata o debiutanckiej epce "Stories znajomych" (Rock blok/Czwórka)

 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Piotr i Wit Maciej Szemraj (zespół Ostatni Dzień Lata)

Data emisji: 02.09.2022

Godzina emisji: 23.15

aw