Nagrania z "The Car" od Arctic Monkeys. Już dziś posłuchaj tylko w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 14:38
Zapraszamy na wyjątkowe nagrania z nowej płyty "The Car", zarejestrowane przez legendarną grupę Arctic Monkeys w Studiu Rak w Londynie. Czwórka emituje to nagranie jako jedyna w Polsce!
Arctic Monkeys
Arctic MonkeysFoto: Michael Zackery/Domino Records/mat. prasowe

"The Car" to już siódmy album w dorobku brytyjskiego zespołu Arctic Monkeys. To zbiór piosenek prezentujących szeroką gamę muzycznych gatunków, od rocka orkiestrowego, przez barokowy pop, po glam rock i elementy jazzu. Czerpie również wpływy z soulu, muzyki elektronicznej, funku, bossanovy, tradycyjnego popu i starych filmowych ścieżek dźwiękowych.

Zapraszamy na wyjątkowe nagrania z nowej płyty Arctic Monkeys "The Car", zarejestrowane w Studiu Rak w Londynie kilka tygodni temu. Czwórka emituje to nagranie jako jedyna w Polsce!

ZOBACZ WIĘCEJ Płyta tygodnia w Czwórce <<<

Frontman i lider zespołu Alex Turner, skomponował nowe piosenki w swoim domu, w Los Angeles, zaś całość została zarejestrowana w Suffolk, Paryżu i Londynie, pod okiem stałego współpracownika, producenta Jamesa Forda. Od pierwszych dźwięków słychać, że "The Car" jest logiczną kontynuacją drogi obranej na "Tranquility Base Hotel Casino". 

Arctic Monkeys/mat. prasowe Sonic Records Arctic Monkeys/mat. prasowe Sonic Records

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki <<<

Ważną rolę na nowej płycie pełnią instrumenty smyczkowe, których aranżacją, razem z Alexem, zajął się kompozytor Bridget Samuels. Zamiast dodawać instrumenty smyczkowe do rockowej aranżacji, bardziej byłem zainteresowany włączaniem i wyłączaniem "rockowego zespołu" - mówi o obecnym na albumie podejściu do aranżacji Turner. W "Sculptures of Anything Goes" zespół rockowy pojawia się na kilka taktów tu i tam, a potem znowu jest wyłączany. Nie pamiętam abym robił to wcześniej celowo.

Źr. Youtube.pl/Official Arctic Monkeys


***

Na audycję "Rock Blok" zapraszamy w piątek (23.12), po godz. 22.00. Gospodarzem będzie Bartek Koziczyński.

mat. pras./kd

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń