Riverside z płytą "ID.Entity": na dobre pozbyliśmy się melancholii

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2023 10:22
Riverside powraca z nowym albumem zatytułowanym "ID.Entity". - Chcemy, by tej płyty można było posłuchać zaraz po przebudzeniu, o poranku. Brak melancholii to chyba największy atut tego krążka - mówi w Czwórce założyciel grupy Mariusz Duda.
Mariusz Duda, Riverside
Mariusz Duda, RiversideFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Nowa płyta grupy "ID.Entity" różni się od poprzednich. - Zmieniliśmy logo, całkiem pozbyliśmy się poprzedniego - tłumaczył Mariusz Duda z grupy Riverside. - Chcieliśmy zaakcentować nowość: nową dekadę, kolejnego członka w zespole - do składu jako gitarzysta dołączył Maciej Meller, wszystko jest troszkę inne - podkreślał.

Okładka nowego krążka przedstawia człowieka, którego ciało podzielone jest na części. Dobór obrazu, jak przekonywał gość Czwórki, nie jest przypadkowy i stanowi nawiązanie do tytułu krążka. - Tematyka tej płyty związana jest z tożsamością i ta okładka ma to odzwierciedlać. Wszystko w życiu jest płynne, a nasza tożsamość także ewoluuje. Wciąż się zmieniamy i przyzwyczajamy do nowych rzeczy, to co dzieje się na świecie, ma na nas wpływ - podkreślał gość Czwórki. 

Źr. Youtube.pl/InsideOutMusicTV 

Na albumie usłyszymy także numery niezwykle różnorodne jak na Riverside. - Powróciliśmy do starego grania, tworzymy muzykę jako zespół i to słychać. Pierwszy i ostatni utwór także są inne niż nasza dotychczasowa twórczość - mówił Mariusz Duda. - największą zmianą jest brak melancholii. Chodziło o to, by krążka można było słuchać także rano, nie tylko wieczorami, przy kominku - mówił gość Czwórki. 

Posłuchaj
56:49 2023_01_20 22_04_16_PR4_Rock_Block.mp3 O nowej płycie opowiadają muzycy Riverside (Rock Blok/Czwórka)

Grupa powstała w 2001 roku w Warszawie i dziś na koncie ma koncerty w Polsce i za granicą, występy na międzynarodowych Utwory powstawały festiwalach, kilka płyt długogrających, EP-ek i singli. Utwory na krążek "ID.Entity" muzycy tworzyli wspólnie. - W czasie pandemii, na dwóch poprzednich płytach, byłem głównym autorem naszej twórczości. Teraz współtworzyłem utwory z chłopakami, to była praca zespołowa i to słychać w aranżacjach - mówił artysta. 

"Identity" to album koncepcyjny, i jak zapowiadał gość Czwórki, numery z tego krążka usłyszeć będzie można na koncertach. - Nie jestem fanem odgrywania płyt w całości na scenie, ale będziemy wplatać poszczególne utwory na naszą setlistę - zapowiadał. 

Źr. Youtube.pl/InsideOutMusicTV

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Mariusz Duda (Riverside)

Data emisji: 20.01.2023

Godzina emisji: 22.15

kd

pj/kor

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń