Mr. Slowman z płytą "Etam w San Francisco". "Nasza muzyka wcale nie jest spokojna"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2023 13:22
- Nazwa naszej grupy odnosi się bardziej do stylu życia, jaki preferujemy, niż do muzyki, którą tworzymy. To, co robimy wcale nie jest "slow", tylko rockowe - podkreślali artyści, którzy wydali właśnie debiutancki album. 
Muzycy z grupy Mr. Slowman
Muzycy z grupy Mr. Slowman Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Zespół powstał w 2019 roku na warszawskiej Pradze. Muzycy podkreślają, że fundamentem ich działalności są przyjaźń i muzyka, a twórczość grupy oscyluje wokół szeroko pojętej melodyjnej alternatywy rockowej.

Na koncie mają album "Etam w San Francisco", na którym znalazły się m.in. utwory "Malcovich", a także "Wściekłe Psy - utwór, który stanowi wspomnienia obrazów i kadrów z USA lat 80. - i "Mieczysława, nie mów".

Nawiązania do popkultury są dla artystów ważne, więc nazwa grupy też nie jest przypadkowa. Jak podkreślali basista Sławek Turliński i perkusista Bartek Gorzkiewicz - wcale nie jest powiązana z ich twórczością i nie jest "slow". - Byłem piętnaście lat na emigracji w niewielkiej miejscowości w środkowej Wielkiej Brytanii. Gdy powróciłem do kraju, Warszawa mnie "przyatakowała" tempem życia, jakie tu panuje. Sam byłem nieco bardziej "slow", wolałem żyć spokojniej - wspominał Bartek Gorzkiewicz. - Gdy się poznaliśmy, Sławek od razu wyczuł mój bardziej "lajtowy flow", bez spiny. 

Posłuchaj

55:48 2023_02_10 22_04_04_PR4_Rock_Block.mp3 Mr. Slowman o muzycznych projektach i planach muzycznych (Rock Blok/Czwórka)

Grupa występuje na scenach jako trio. W czerwcu ubiegłego roku skład zespołu zasilił gitarzysta Mateusz Grodecki. - Współczesna elektronika pozwala na wykorzystanie wielu możliwości. Wcześniej graliśmy jako duet i było to możliwe - podkreślali artyści w Czwórce.

Obecnie zespół pracuje nad druga płytą i szykuje się do trasy koncertowej promującej pierwszy krążek. 

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Sławek Turliński (basista i wokalista), Bartek Gorzkiewicz (perkusista, gitarzysta)

Data emisji: 10.02.2023

Godzina emisji: 22.22

kd/DS

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń