Radioslam z debiutanckim krążkiem w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2023 18:40
- Trochę długo pracowaliśmy nad naszą płytą. Złożyło się na to wiele czynników, jednym z nich było dążenie do perfekcji - mówi w Czwórce Radek Zając, połowa duetu Radioslam.
Radosław Zając z zespołu Radioslam
Radosław Zając z zespołu Radioslam Foto: mat. promoc.

Grupa Radioslam powstała w 2015 roku początkowo jako rockowe trio. Obecnie skład zespołu tworzą Staś Lamakin (pochodzący z Białorusi wokalista i gitarzysta) oraz Radek Zając (perkusista). Zespół inspiruje się dokonaniami takich wykonawców jak Nirvana, Rage Against the Machine, Queens of the Stone Age, Red Hot Chili Peppers czy Jimi Hendrix. Ich wizytówką jest "mocny koktajl muzyki rockowej zaserwowanej z eksplozją energetyczną na scenie".


Długo oczekiwany krążek

Właśnie ukazała się ich długo oczekiwana płyta. - Trochę długo pracowaliśmy nad tą płytą. Złożyło się na to wiele czynników, jednym z nich było dążenie do perfekcji - mówi Radek Zając. - Wszystko to złożyło się na dość długi czas realizacji, ale brzmienie chyba jest dobre.

Album powstał we współpracy z Marcinem Borsem. Ten uznany producent muzyczny ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Kasia Nosowska i Hey, Krzysztof Zalewski, zespół Muchy czy Happysad. - Marcin jest "mózgiem". Jest świetny w tym co robi. Wiedza, którą posiada, to dla mnie czarna magia, mimo, że też staram się być realizatorem w swoim wolnym czasie - opowiada gość Czwórki. - Jeśli masz okazję z nim pracować, to zdajesz sobie sprawę, że wiele jeszcze wiedzy ci brakuje. To super człowiek, bardzo się zaprzyjaźniliśmy.

Jak przyznaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego, materiał, który znalazł się na płycie jest dość różnorodny. - Chcieliśmy uszanować czas na tej płycie. Pewne nasze znane kawałki nie weszły na krążek, trzy czekają na kolejne wydawnictwo - opowiada muzyk. - Na albumie znalazły się też utwory dla mnie intymne. Cieszymy się, że tę płytę zrobiliśmy z Marcinem.


Źr. Facebook/Radioslam/Let You Down

Zespół Radioslam na przestrzeni ostatnich lat zagrał na wielu dużych scenach. Między innymi wystąpili na Przystanku Woodstock, Jarocin Festiwal, Cieszanów Rock Festival, a także na Męskim Graniu. Wsparli koncertowo uznanych artystów światowej sławy (m.in. DISTURBED), a także zgarnęli prestiżowe wyróżnienia - m.in. SZCZOTA w Offensywie Piotra Stelmacha i TOP10 w kategorii "Nadzieja roku" magazynu Teraz Rock.


Posłuchaj
21:01 Czwórka/Rock Blok - radioslam - 17.02.2023.mp3 Radek Zając z zespołu Radioslam o debiutanckiej płycie i projektach (Rock Blok/Czwórka)

 


***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Radosław Zając (zespół Radioslam)

Data emisji: 17.02.2023

Godzina emisji: 22.15

aw/mo

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń