Appleseed powraca na muzyczne sceny. Będzie nowy album?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2023 11:52
Grupa istnieje od niemal dwóch dekad, muzycy mają na koncie dwa albumy długogrające. Po wielu burzliwych zawirowaniach, dziś przygotowują materiał na trzecią płytę. - Stworzyliśmy go w aktualnym składzie, mamy nadzieję, że będzie to nowa jakość - mówili Filip Bielecki i Wojciech Deutschmann z Appleseed.
Filip Bielecki, basista, Wojciech Deutschmann, gitarzysta, muzycy z grupy Appleseed
Filip Bielecki, basista, Wojciech Deutschmann, gitarzysta, muzycy z grupy AppleseedFoto: Czwórka

Grupa powstała w Poznaniu, są jednak rozbieżności dotyczące daty powstania zespołu. - 2000 rok to głębokie, pierwsze początki. 2006 rok to data związana z wydaniem EP-ki "Broken Lifeforms". To było dosyć duże wydawnictwo, chyba cztery numery - wspominali Filip Bielecki, basista i Wojciech Deutschmann, gitarzysta z grupy Appleseed. 

Od czasu powstania grupy, na przestrzeni niemal dwóch dekad, jej skład ewoluował, zmieniało się także brzmienie. - Oprócz wspólnych korzeni, rocka progresywnego, m.in. King Crimson, każdy z nas wnosi do grupy coś nowego - opowiadał Filip Bielecki, który dołączył do Appleseed w 2008 roku. - Idziemy dalej, staramy się podążać z duchem czasu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Appleseed (@appleseedband)

Po pierwszej EP-ce ukazywały się kolejne albumy grupy. W roku 2009 zespół zaprezentował singel z utworem "Angel", a w 2010 powstał długogrający album "Night In Digital Metropolis". Kolejny, czyli "Heat From The Sun", światło dzienne ujrzał w 2014 roku. - Potem mieliśmy poważne przetasowanie personalne, odszedł wokalista Radek Grobelny, musieliśmy sobie poradzić z tą sytuacją. Poszukiwanie frontmena, który odpowiada z wizerunek grupy nie jest łatwe - wspominali artyści w rozmowie z Czwórką. To stanowisko ostatecznie zajął Krzysztof Podsiadło. - To był przypadek, ale właśnie takie sytuacje są najfajniejsze i budują najlepsze historie - opowiadali goście Czwórki. Dziś w skład grupy wchodzą Bartosz Bąk, Krzysztof Podsiadło, Wojciech Deutschmann, Maciej Hoffmann, Filip Bielecki, oraz Wojciech Ślepecki. 

Posłuchaj
59:06 2023_04_21 22_04_02_PR4_Rock_Block.mp3 Filip Bielecki i Wojciech Deutschmann z grupy Appleseed o swoich muzycznych inspiracjach i planach (Rock Blok/Czwórka)

Dziś muzycy stworzyli już materiał na kolejną płytę długogrającą. - W całości została skomponowana przez wszystkich członków zespołu. Mamy nadzieję, że będzie to nowa jakość i nowe aranżacje - zaznaczyli goście Czwórki. - Teksty są głównie Krzysztofa, są osobiste, jest w nich dużo psychologicznych wątków. 

Źr. Youtube.pl/Appleseed

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Filip Bielecki, basista, Wojciech Deutschmann, gitarzysta (muzycy z grupy Appleseed)

Data emisji: 21.04.2023

Godzina emisji: 22.15

kd/mgc

Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń