Lesław i Administratorr: muzyka powinna być uniwersalna

Po sukcesie pierwszego poświęconego zakamarkom stolicy albumu "Piosenki o Warszawie" z 2013 roku, Lesław i Administratorr postanowili dopisać ciąg dalszy.
Lesław i Administrator w studiu Czwórki
Lesław i Administrator w studiu CzwórkiFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Lewsław i Administratorr: muzyka powinna być uniwersalna
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

Po sukcesie pierwszego poświęconego zakamarkom stolicy albumu "Piosenki o Warszawie" z 2013 roku, Lesław i Administratorr postanowili dopisać ciąg dalszy.

Singlem promującym krążek był utwór "Tak musiał się czuć Kazimierz Deyna", ale na krążku znalazł się także m.in. numer "Skarb na Cytadeli". - Gdybym miał pokazać komuś Warszawę, pierwszym miejscem byłaby chyba Cytadela - mówił w Czwórce Administratorr i przekonywał, że w zarówno piosenki, jak i wizualna strona wydawnictwa miały być "ponadczasowe". - Chodzi o to, by tej płyty można było słuchać zarówno teraz, jak i za ileś lat, dlatego staraliśmy się wybrać uniwersalne symbole - mówił.

Na płycie "Piosenki o Warszawie cz.2", której premiera miała miejsce w lutym tego roku, wśród zaproszonych artystów pojawiają się m.in. Pablopavo śpiewający o Królowej Stegien, pisarka Sylwia Chutnik, czy Marcin Biernat z Maków i Chłopaków. Goście Czwórki opowiadali, czym w swoim tekście ujął ich Pablopavo i wspominali, jak bardzo nagrywanie tej płyty różniło się od nagrań na poprzedni krążek.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Gość: Lesław "Lesław" Strybel (zespół Komety, współtwórca duetu Lesław i Administratorr), Bartosz Marmol (grupa Administratorr, współtwórca duetu Lesław i Administratorr)

Data emisji: 2.03.2016

Godzina emisji: 22.00

kd/kul

Playlista
Tagi

Playlista