Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
Grupa Heroes Get Rememberd
Grupa Heroes Get Rememberd Foto: R.Korzeniowski/mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?

Muzycy z Heroes Get Remembered grają alternatywnego rocka i występowali na jednej scenie m.in. z takimi zespołami, jak Bad Religion, Billy Talent, Zebrahead, Paramore czy The Blackout. W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album "Lies", a dziś na "No mirrors, no friends" słychać ewolucję, jaką przeszła grupa. - Zmiana brzmienia potrzebna była już od dawna - mówił w Czwórce Mart, wokalista basista grupy. Przyznał jednak, że szkice "nowych" utworów były w większości przygotowane dużo wcześniej. - Dlatego to brzmienie jest dla nas zupełnie naturalne - mówił w Czwórce. Podkreślał, że inspiracje grupy pozostają niezmienne, m.in. Pink Floyd, The Doors czy King Krimson.

Mart opowiadał o powstaniu obu krążków i zdradzał historie kolejnych, zamieszczonych na nich utworów. Mówił o sprzęcie, którego zespół używał podczas nagrań i opowiadał o tym, dlaczego na koncertach grupa brzmi inaczej niż na płytach.

***

Tytuł audycji: Rock Block

Gość: Mart (bas, wokal, grupa Heroes Get Remembered)

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 22.00

kd/mg

Playlista
Tagi

Playlista