Archangelica. Czy zbliża się koniec świata?

Po debiutanckim krążku "Like a drag", światło dzienne ujrzała druga płyta grupy Archangelica "Tomorrow starts today". Na okładce krążka mały chłopiec patrzy przez szkło powiększające, w którym odbija się atomowy grzyb.
Robert Kubajek i Maciej Engel, muzycy grupy Archangelica
Robert Kubajek i Maciej Engel, muzycy grupy ArchangelicaFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Archangelica. Czy zbliża się koniec świata?
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

- Nagrywaliśmy ten materiał w dwóch "rzutach". Część materiału w 2015 roku, z męskim wokalem, a resztę - z Patrycją Mizerską - opowiadał Maciej Engel. Mówił także o "przekazie", jaki stanowi okładka ich najnowszego krążka. - Patrząc na to, co się wokół nas dzieje trudno być optymistą. Choć czasem jest fajnie i wesoło, nachodzą nas wątpliwości dotyczące tego, w jakim kierunku ten świat zmierza. Zwłaszcza, że takie refleksje pojawiają się z reguły właśnie na przełomie wieków - mówił Engel.

Muzycy opowiadali także o swoich planach na kolejne nagrania. - Lubię progresywne granie. Na kolejnym krążku będzie więc tego progresu - który we mnie siedzi - jeszcze więcej - tłumaczył Kubajek.

Artyści mówili także o tym, jak tworzą teksty swoich utworów, i jak udaje im się pracować razem, choć dzieli ich niekiedy nawet 300 km. Tłumaczyli, dlaczego przed nagraniem drugiej płyty zmienił się właściwie cały skład zespołu i kto dziś jest odpowiedzialny za aranżacje utworów.

***

Tytuł audycji: "Rock Blok"

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Maciej Engel (gitarzysta, współzałożyciel), Robert Kubajek (perkusja) - muzycy grupy Archangelica

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 22.00 

kd/jsz

Playlista
Tagi

Playlista