Jacaszek i Budzyński o "Legendzie": inna estetyka, podobny duch

W 1991 roku ukazała się "Legenda" - druga płyta zespołu Armia. Po przeszło 25 latach jedna z najbardziej przejmujących płyt polskiego post-punka powraca w zupełnie nowej aranżacji.
Michał Jacaszek i Tomasz Budzyński.
Michał Jacaszek i Tomasz Budzyński.Foto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Jacaszek i Budzyński o "Legendzie": inna estetyka, podobny duch 
Prowadzący Bartek Koziczyński
Opis

Na krążku, który ukazał się jesienią 2017 roku utwory napisane przez Tomasza Budzyńskiego i jego kolegów z zespołu zyskały nowy, elektroniczny wymiar. - W swojej muzyce korzystam z innego instrumentarium i wykorzystuję inne środki wyrazu. Byłoby dziwne, gdybym nagiął swoje przekonania. Ale zależało mi, żeby zachować ducha "Legendy" - wyjaśnia Michał Jacaszek.  

Frontman Armii przyznaje zaś, że nie wyobrażał sobie, by ktoś chciał jeszcze raz nagrać "Legendę" na rockowo. - Cieszę się, że ten materiał zreinterpretował kompozytor i producent muzyki elektronicznej. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Z tego, że jest tutaj wszystko trzy razy wolniej - śmieje się Tomasz Budzyński.

Który z muzyków jest zapalonym fanem Dead Can Dance i jaki to miało wpływ na "Legendę"? Jak powstawały nowe aranże oryginalnych numerów? Kiedy nowa "Legenda" ruszy w trasę koncertową? O tym więcej w rozmowie z artystami.

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Tomasz Budzyński (wokalista, autor tekstów oraz współzałożyciel zespołu Armia), Michał Jacaszek (kompozytor i producent muzyki elektronicznej)

Data emisji: 22.12.2017

Godzina emisji: 22.00

kul/kk

Playlista
Tagi
Playlista