Kazik i Zdunek z nowym projektem. "Warhead" rozkłada punk rocka na czynniki pierwsze

Kazik Staszewski i trębacz Kultu Janusz Zdunek zmierzyli się z klasyką brytyjskiego punk rocka. Efektem ich współpracy jest płyta "Warhead", która na półkach sklepowych ukazała się 6 czerwca tego roku.
Kazik Staszewski, Janusz Zdunek
Kazik Staszewski, Janusz Zdunek Foto: Bartosz Koziczyński/Czwórka
O Audycji
Tytuł Brytyjski punk pod lupą. "Wyciągnęliśmy to, co pod powierzchnią"
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

- Wybrałem repertuar, który wywarł na mnie, jako muzyka, największy wpływ – mówił Kazik Staszewski, współtwórca projektu "Warhead".

- Simon Reynolds w swojej książce "Zniszcz to i zacznij od nowa" wymyślił teorię, która mówi o tym, że punk nie był rewolucją, która zburzyła istniejące struktury rockowe – był łabędzim śpiewem tradycyjnego rockowego grania. Wszystko, co ciekawe zaczęło się po punk rocku. Chciałem to uchwycić. Uwiecznić te muzyczne artefakty w swoim wykonaniu – opowiadał Kazik i wyjaśniał, dlaczego album ukazał się pod nowym muzycznym szyldem i w jaki sposób ten gatunek wpłynął na jego muzyczne wybory.

W rozmowie z Bartoszem Koziczyńskim muzycy mówili m.in. o tym, jak zagrać punk rock na instrumentach dętych, co można znaleźć w warstwie muzycznej, kiedy przyjrzymy się jej z bliska i która z warszawskich imprez przyczyniła się do powstania "Warhead". Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Goście: Kazik Staszewski, Janusz Zdunek (muzycy, twórcy projektu "Warhead")

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 22.05

ac/pg

Playlista
Tagi
Playlista