Zabierz rodzica na trening sportowy

- Przez parę ładnych lat mówiono mi, że nic mi nie wolno, a w którymś momencie powiedzieli mi, że muszę się ruszyć. To wykorzystał mój syn i zaprowadził mnie na trening. I zostałam - wspomina Anna Borowska-Tomczyk, trenująca seniorka. 
Marcin Fridrich i Anna Borowska-Tomczyk
Marcin Fridrich i Anna Borowska-TomczykFoto: Czwórka/Ola Jasińska
O Audycji
Tytuł Rozbiegani 2019/06/22 10:00
Prowadzący Terzoni Karina
Opis

Credo Traning Lab to: trenuj mądrze, wyglądaj dobrze, czuj się świetnie. Marcin Fridrich, trener podkreśla, że gdy chcemy osiągnąć efekty, powinniśmy obok treningu wprowadzić kilka zmian w swoim życiu. 

- Nasz trening nie jest żadna innowacją, to znane, skuteczne narzędzia ułożone w nasz autorski plan treningowy - mówi gość Czwórki. - Sami wywodzimy się ze świata crossfitu, ale po dwóch latach działalności jesteśmy daleko od tego. Nasz program to trening motoryczny, czyli elementy treningu sportowców, ale przełożone na język amatora, osoby trenującej rekreacyjnie - wyjaśnia. 

Anna Borowska-Tomczyk na pierwszy trening trafiła dwa lata temu. - Na pierwszym treningu czułam się bardzo zaopiekowana, byłam tylko ja i trener. Były to takie ćwiczenia, że dziś bym umarła ze śmiechu jakby mi trener kazał to robić. To był taki rozruch - wspomina. - To mi się spodobało, ale też nie miałam wyjścia, bo syn na dzień matki kupił mi karnet. Od tamtej pory wciąż mu mówię, że to był najpiękniejszy prezent na dzień matki jaki dostałam - dodaje. 

Dziś pani Anna może pochwalić się wymiernymi efektami - wróciła do chodzenia po górach, bo zniknęły problemy z nadciśnieniem, a cukrzyca typu drugiego, na którą choruje została jedynie na poziomie diety, po konsultacjach lekarskich leki zostały odstawione. Seniorka swobodnie podbiega do tramwaju, a nawet biegnie pięciokilometrowe trasy, bez problemu wchodzi po schodach. Nie straszne są jej też wyznania, jak jazda na nartach, park linowy czy ścianka wspinaczkowa. Jak namówić swojego rodzica do ćwiczeń? Jakie cele są stawiane seniorom na treningach? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Goście: Marcin Fridrich (trener Training Lab), Anna Borowska-Tomczyk 

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 10.07

pj

Playlista
Tagi
Playlista