Adam Kszczot: sportowiec powinien być trochę egoistą

- Sport profesjonalny wymaga od człowieka egoizmu. Ale oczywiście tylko w pewnym zakresie - mówił Adam Kszczot w rozmowie z Kariną Terzoni.
Adam Kszczot w Czwórce wraz z Kariną Terzoni
Adam Kszczot w Czwórce wraz z Kariną TerzoniFoto: Darek Matyja/Czwórka
O Audycji
Tytuł

Adam Kszczot: sportowiec powinien być trochę egoista

Prowadzący Terzoni Karina
Opis

- Sport profesjonalny wymaga od człowieka egoizmu. Ale oczywiście tylko w pewnym zakresie - mówił Adam Kszczot w rozmowie z Kariną Terzoni. Podkreślał także, że w osiąganiu celów w sporcie ważne jest wsparcie rodziny. - Czasem, zamiast odwiedzić rodziców, wolę poświęcić ten czas na regenerację - dodał. - A oni to rozumieją.

Opowiadał także m.in. o przygotowaniach do igrzysk, które odbędą się latem 2016 roku. - Droga do Rio de Janeiro jest jak schody. Im bliżej celu, tym stopnie stają się wyższe, treningi są coraz mocniejsze - tłumaczył biegacz. Dodał, że składa się na nie trening na siłowni, uzupełniający, czyli praca z fizjoterapeutą, a także funkcjonalny, czyli zabezpieczanie ciała, by wytrzymało do kolejnej dużej imprezy.

Kszczot zdradził, w jaki sposób jego zespół pomaga mu na co dzień zachować i poprawiać formę, co robi tuż przed startem w zawodach. Uchylił także rąbka tajemnicy na temat swojego prywatnego życia i wyjawił, co robi poza bieganiem, a także czym zamierza zajmować się w przyszłości.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Adam Kszczot (lekkoatleta, specjalizujący się w biegu na 800 m, medalista mistrzostw Europy i świata)

Data emisji: 7.11.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/tj

Goście Adam Kszczot
Playlista
Tagi
Playlista