Maleo, Brylewski i ich życie jak muzyka

Reedycja "1991" Izraela i "Izrael gra Kulturę" to dwa płytowe wydawnictwa, które w Czwórce dla dwóch tuzów reggae Darka Malejonka i Roberta Brylewskiego stały się przyczynkiem do wspomnień o latach 80. i refleksji na temat czasów współczesnych.
Od lewej: Darek Malejonek, Maken i Robert Brylewski w Czwórce
Od lewej: Darek Malejonek, Maken i Robert Brylewski w CzwórceFoto: Czwórka
O Audycji
Tytuł Maleo, Brylewski i ich życie jak muzyka
Opis

Nagrany na nowo i odświeżony materiał na krążku "Izrael gra Kulturę" sięga do lat 80. - kiedy Sławek Gołaszewski przyprowadził Kulturę do salki prób Izraela w warszawskim klubie Hybrydy. W jaki sposób Darek Malejonek i Robert Brylewski piosenkom z końca ubiegłego stulecia nadali współczesnego sznytu? - Są ważniejsze sprawy niż wierność latom 80. Skoro mieliśmy okazję zrobić płytę dzisiaj, to takie wkrętki się zdarzyły. Ważne, żeby duch tej muzyki pozostał - mówił w rozmowie z Makenem Robert Brylewski. - Może zagraliśmy inaczej niektóre rzeczy sekcyjne, ale całkowicie zachowaliśmy melodie i ducha - dodał Darek Malejonek.

W rozmowie z Makenem muzycy opowiadali też o reedycji krążka "1991" Izraela. Na czym polega postępowość tej muzyki? - To jest mocny konglomerat różnych rzeczy - mówił Robert Brylewski. Jakie możemy odnaleźć w muzyce "1991" wpływy? Jak na tę utwory w latach 90. zareagowała publiczność w Londynie i w jakich nietypowych miejscach Maleo i Brylewski musieli tam grać? Oraz co dla zaproszonych muzyków jest współczesnym Babilonem? Między innymi tego dowiecie się słuchając nagrania audycji, w której Maken i jego goście zaserwowali utwory z krążków "Izrael gra Kulturę" i "1991"

Zapraszamy też do wysłuchania drugiej godziny "Strefy Dread" z 18 kwietnia 2017 roku <<<

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Darek Malejonek i Robert Brylewski (muzycy reggae, wokaliści, autorzy tekstów)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 22.00

jsz/kd

Playlista
Tagi
Playlista